АКТУАЛЬНА ПРОФІЛАКТИКА ЗАХВОРЮВАНЬ ДЛЯ ЗАПОРІЗЬКІХ МЕШКАНЦІВ ПІД ЧАС ВІЙНИ

Наразі епідситуація із захворюваності населення м. Запоріжжя на інфекційні хвороби є стабільною. Показники захворюваності є нижчими аналогічного періоду минулого року майже на 40%.

Реєструються переважно інфекційні захворювання притаманні осінньо-зимовому сезону. Передусім це гострі респіраторні вірусні інфекції, серед яких найвищі показники тримає Covid-19. З початку 2022 року на Covid-19 в м. Запоріжжя захворіло 28545 осіб, із них 12 % це діти. Від ускладнень Covid-19 в 2022 році померло 467 жителів міста.

На 46 тижні 2022 року (з 14.11.2022 по 20.11.2022) на ГРВІ захворіло 1347 осіб, із них 527 – діти. Показники захворюваності на ГРВІ на даний час є нижчими за показники аналогічного періоду минулого року та епідемічного порогу (на 71,5% та 75,7% відповідно), що свідчить про низький рівень інтенсивності епідемічного процесу. Випадків захворювання на грип в м. Запоріжжя поки що не зареєстровано, але це не є ознакою того, шо вірус грипу не циркулює в навколишньому середовищі та не буде вражати населення. В Україні, в західних областях вже фіксуються лабораторно підтверджені випадки грипу.

В умовах війни та масової міграції населення, розвиток епідемічних процесів грипу та Covid -19 передбачити складно. Маючи повітряно краплинний шлях передачі, ці віруси активно розповсюджуються в місцях масового скупчення людей, такими об’єктами ризику є передусім транспорт, місця тимчасового проживання ВПО, бомбосховища, авто- та залізничні вокзали.

Найдієвішим методом профілактики таких інфекційних захворювань як грип та Covid-19 беззаперечно є вакцинація. Вакциновані мають вищу резистентність (стійкість) імунної системи до вірусів грипу та вірусу Covid-19 і меншу ймовірність протікання цих захворювань в тяжких формах, стан при яких потребує госпіталізації до відділень інтенсивної терапії та може призвести до смерті. Тож, не будьте байдужими до стану свого здоров’я -свідомо подбайте про захист свого організму від сезонних інфекційних захворювань:
– вакцинуйтесь проти грипу;
– вакцинуйтесь проти Covid-19якщо ще не вакциновані, або якщо вже маєте щеплення проти цієї інфекції, то завчасно подбайте про отримання бустерної дози ( бустеру).
– вживайте таких запобіжних заходів як дотримання фізичної дистанції, носіння масок, провітрювання приміщень, регулярне миття рук.
– при виникненні симптомів захворювання самоізолюйтесь та зверніться за медичною допомогою до сімейного лікаря.
– не забувайте дотримуватись здорового способу життя, підтримуйте здорове харчування, відмовтесь від шкідливих звичок ( вживання алкоголю та куріння), будьте фізично активними.

Бережіть себе та своїх близьких і будьте здорові!.

Джерело : За підготовленою інформацією Завідувача відокремленого підрозділу «Запорізький відділ Державної установи «Запорізький обласний Центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я України» Володимира ХОМУТОВА