ОСІННІЙ ЗДОРОВИЙ РАЦІОН — ЯКИЙ ВІН ? КОРИСНА І СМАЧНА ОСІНЬ

У багатьох осінь асоціюється з періодом, коли організму людини ну дуже не вистачає поживних речовин і вітамінів. Як наслідок — ми метушливо закуповуємо біодобавки та комплекси вітамінів на кожен день. Тим часом усе, що потрібно організму наразі — під рукою.

📌Бобові

Чудове джерело клітковини, яка полегшує травлення та знижує ризики розвитку діабету, серцевих хвороб та купи інших захворювань. Також бобові багаті на фолієву кислоту (вітамін В9), яка бере участь у формуванні еритроцитів.

📌 Гарбуз

Це скарбничка вітамінів, особливо так званого провітаміну А, який організм людини потім перетворює на вітамін А. Також гарбуз містить багато вітаміну С, клітковини, магнію та вітаміну Е.

📌 Груші, яблука, айва

Малокалорійні, смачні, багаті на вітаміни, пектин та інші корисні фітонутрієнти. Яблука, наприклад містять кверцитин, який має протизапальну дію. А деякі дослідження вказують, що пектин запобігає розвитку хронічних хвороб, зокрема певним видам раку та розладам кишківника.

Отож осінь — точно не час для біодобавок. У матеріалі (https://inscience.io/berezhy_sebe/health/4051/) читай більше про сезонні продукти та в яких комбінаціях вони особливо смакують.

💻 Джерело: Платформа доказової інформації про здоров’я під час війни “Бережи себе”.