PRO СПІЛЬНУ НАУКОВУ РОБОТУ “ПРОБЛЕМИ БІОЛОГІЇ І МЕДИЦИНИ”

ПРАЦЮЄМО ТА ДОСЛІДЖУЄМО РАЗОМ З ВИКЛАДАЧАМИ ЗАПОРІЗЬКОГО ДЕРЖАВНОГО МЕДИЧНОГО УНІВЕРСИТЕТУ

Нещодавно в науковому цитованому журналі « Вісник проблем біології і медицини» (випуск 3 (166) 2022р.) фахівцями ДУ «Запорізький обласний центр контролю і профілактики хвороб МОЗ України» кандидатом медичних наук Костенецьким М.І. і завідувачем радіологічної лабораторії Лемешко Л.Т. разом з завідувачем кафедри гігієни і медичної екології Запорізького державного медичного університету, кандидатом медичних наук Севальневим А.І. і кандидатом медичних наук Куцак А.В. опублікована стаття: «Оцінка радіаційно – індукованої шкоди для населення Запорізької області за рахунок медичного опромінення».

Результати цих наукових досліджень є дуже актуальними, оскільки медичне опромінення внаслідок рентгенодіагностики негативно впливає на організм людини. Мірою оцінки його негативного впливу вважається кількість виникнення можливих етохастичних (ймовірних) ефектів – онкологічних захворювань в опромінених осіб та спадкових (генетичних) хвороб у їх нащадків.

Дослідниками встановлено, що сумарна частота рентгенологічних досліджень населення Запорізької області за останні 5 років знизилась з 1,29 у 2016 році до 1,08 у 2020 році. В зв’язку з цим колективна ефективна доза опромінення населення області за рахунок рентгенодіагностики знизилась з 2754,6 люд. -Зв. у 2016 році до 2180,3 люд. -Зв. у 2020 році, що відповідає загальноукраїнським тенденціям.

Розрахунковий ризик негативних наслідків для населення Запорізької області (тобто кількість можливих онкологічних та генетичних захворювань) від рентгенологічних досліджень знизився з 157 випадків у 2016 році до 124 випадків у 2020 році.

Дане дослідження має велике значення для розробки заходів, що спрямовані на зниження доз опромінення пацієнтів Запорізької області від рентгенодіагностики.

Наука не стоїть на місці, відбувається постійний розвиток знань та досліджень в охороні здоров’я. Без сумніву сподіваємось на спільні майбутні нові відкриття та досягнення.

Дякуємо Севальнєву А.І. та Куцак А.В. за свій інтелектуальній внесок у розвиток сучасної науки та спільну діяльність з ДУ «Запорізький ОЦКПХ МОЗ України» 🇺🇦