ЗАПОРУКА ЗБЕРЕЖЕННЯ ЗДОРОВ’Я – ВЖИВАННЯ ДОБРОЯКІСНОЇ ВОДИ

Питання забезпечення населення доброякісною питною водою завжди було актуальним як у мирний час так і в умовах воєнного стану та надзвичайних ситуацій іншого характеру.

Тільки достатня кількість доброякісної питної води може попередити виникнення захворювань і гарантувати збереження здоров’я населення.

При цьому вона повинна мати хороші органолептичні властивості, бути нешкідливою за хімічним складом, не містити патогенних мікроорганізмів та інших збудників захворювань, а також вірусів, яєць гельмінтів, цист найпростіших, які є збудниками інфекційних захворювань і інвазій.

Вищезазначені критерії питної води взагалі забезпечують системи централізованого водопостачання.

Але що робити, коли з тих чи інших причин є тривалі перебої або повна відсутність централізованого водопостачання?

На теперішній час велика кількість населення почала використовувати воду з власних або альтернативних джерел водопостачання.

Звертаємо увагу цих водокористувачів, що щільна житлова забудова, наявність вигребів та несанкціонованих звалищ побутових відходів, незахищеність відповідним чином водоносних горизонтів, порушення нормативів при будівництві свердловин, колодязів можуть бути причинами виникнення інфекційних захворювань, в т.ч. і масових, пов’язаних з водним фактором передачі.

Тому, перш ніж вживати воду з підземних та інших джерел децентралізованого водопостачання ДУ «Запорізький обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» наполегливо рекомендує визначити її хімічний та мікробіологічний склад та відповідно до отриманих результатів забезпечити її знезараження та очищення.

У приватних домогосподарствах користувачі можуть проводити додаткове очищення води (за потреби) за допомогою побутових фільтрів (коригування хімічного складу води) та знезаразити її засобами для знезараження питної води («Акватабс», «Акватон» тощо), які зареєстровані в Міністерстві охорони здоров’я України, мають позитивний висновок Державної санітарно-епідеміологічної експертизи, документи, які підтверджують їх якість та безпечність ту у відповідності до інструкцій по застосуванню.

За консультаціями щодо проведення лабораторного контролю якості води звертайтеся до відділу організації та забезпечення лабораторних досліджень ДУ «Запорізький ОЦКПХ МОЗ України» за телефоном: ☎️061-702-34-45

Допис підготував заслужений лікар України Віктор Богдановський, фахівець ДУ “Запорізький ОЦКПХ МОЗ України”