ЧОМУ ВИНИКАЮТЬ КИШКОВІ ОТРУЄННЯ?

Харчові отруєння – це порушення нормальної життєдіяльності організму, яке виникає внаслідок вживання в їжу заражених продуктів, води. Починається захворювання достатньо швидко. Вже через 2-3 години після вживання в їжу забрудненого продукту проявляються перші симптоми: нудота, слабкість, пізніше з’являється блювота, пронос, підвищується температура, з’являється головний біль.

Ураження харчових продуктів шкідливими мікроорганізмами та його токсинами може відбуватися з різних причин. Продукти можуть виявитися зараженими через недотримання санітарних та технологічних норм при виробництві, транспортуванні, зберіганні та реалізації.

Продукти тваринного походження (м’ясо, яйця, риба) можуть бути заражені ще за життя тварини.

Проте при вживанні заражених продуктів харчові отруєння виникають не завжди. Захворювання виникає тоді, коли кількість накопичених токсинів дуже велика. У сприятливих умовах, наприклад, за високої температури, мікроорганізми розвиваються найактивніше, що пояснює зростання харчових отруєнь особливо у літній період.

Щоб вберегти себе від захворювань кишковими інфекціями треба:

– Обов’язково мити руки перед приготуванням та прийманням їжі, а також після відвідування туалетної кімнати. Необхідно дотримуватись правил особистої гігієни.

– Тримати в чистоті посуд та поверхні, на яких готується їжа.

– Не купувати продукти харчування на стихійних ринках, де вони не проходять лабораторний контроль.

– Обов’язково слідкувати за термінами придатності продуктів харчування.

Зараз, в період віялового відключення світла, коли холодильники скоріше не працюють чим працюють, треба з особливою увагою віднестися до безпеки продуктів харчування. Сучасні холодильники працюють майже як термос, і якщо часто їх не відкривати, відключення в 2-4 години ніякої шкоди продуктам не принесе.

Але якщо відключення триває довше, то треба подбати про безпеку продуктів:

1. За можливістю придбати акумулятори холоду або заморозити контейнери чи пляшки з водою.

2. Використовувати термосумки.

3. Якщо ви живете в приватному секторі, для зберігання продуктів можна використовувати підвал або погреб.

4. Балкон.

5. За можливістю зробити запас гарячих напоїв в термосі.

Також треба мати вдома запас їжі, яка не потребує приготування. Це можуть бути снеки, печиво, горіхи, гранола, консерви, сушені фрукти або ягоди, консервований сік, хлібці.

Бережіть себе!

Допис підготувала лікар відділу епідеміологічного нагляду (спостереження) та профілактики неінфекційних захворювань ДУ “Запорізькій ОЦКПХ МОЗ України” Катерина Острогляд.