ЯК ВПЛИВАЮТЬ ЕЛЕКТРОМАГНІТНІ ПОЛЯ НА ОРГАНІЗМ ЛЮДИНИ

В сучасному світі розвитку інформаційних технологій та мобільного зв’язку, ми не замислюємося, що всі блага нашої цивілізації, а це не тільки мобільні телефони та комп’ютерна техніка, а також все електрообладнання, що використовується на виробництві та у побуті, є джерелом електричного, електростатичного та електромагнітного випромінювання.

Відповідно до вимог Закону України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення», а також ДСанПіН № 239 «Державні санітарні норми і правила захисту населення від впливу електромагнітного випромінювання» та інш., встановлюються гранично-допустимі рівні електромагнітного випромінювання. Це рівні, які при постійному впливу на організм людини на протязі усього його життя, не викликають шкідливого небезпечного впливу на організм.

Електромагнітне випромінювання – це новий для науки чинник та ще недосконало вивчений його віддалений за часом вплив на стан здоров’я людини.

Зараз ми можемо звертатися до наукових робіт міжнародних організацій, які вивчають вплив ЕМВ на стан здоров’я людини. Це IEEE – Інститут електричної та електронної промисловості та ICNIRP – Інтернаціональна комісія по захисту від неіонізуючого випромінювання.

За даними наукових досліджень, недотримання гранично-допустимих рівнів електромагнітного поля, а також при тривалій дії невеликих перевищень, або значних перевищень за короткий час, у людини можуть з’явитися деякі клінічні прояви, що при не усуненні шкідливого впливу ЕМВ, можуть привести до стійких захворювань.

Численні дослідження впливу електромагнітного випромінювання на біологічному рівні дозволило виявить найбільш уразливі системи організму людини:

• НЕРВОВА СИСТЕМА. Це найбільш уразлива система нашого організму. Спостерігається стресоподібне реагування – це збудження нервової системи, головні болі, підвищення тиску, прискорене стомлення, зниження пам’яті;

• ІМУННА СИСТЕМА. Знижується реактивність на інфекційний процес, що приводить до зростання захворювань вірусними, а також аутоімунними та алергічними хворобами;

• при дії ЕМВ тривалий час рівнями, що перевищують гранично-допустимі, у процес пригнічування утягується НЕЙРОГУМОРАЛЬНА ТА ЕНДОКРИННА СИСТЕМИ. Перші прояви виявляються з боку порушень функцій полової системи людини;

• особлива увага прикута до дії електромагнітного випромінювання на ембріони та новонароджених дітей. Відзначається тератогенний вплив на ембріон та пригнічена дія на немовля у разі впливу ЕМВ на вагітну жінку.

Але ще раз хочу наголосити, що шкідлива дія електромагнітного випромінювання на організм людини виявляється тільки при дії ЕМВ тривалий час рівнями, що перевищують гранично-допустимі норми.

ДУ «Запорізький ОЦКПХ МОЗ» пропонує співпрацю, щодо проведення інструментальних досліджень електромагнітного випромінювання різного частотного діапазону. Фахівці лабораторії нададуть кваліфіковану консультативну допомогу щодо проведення інструментальних досліджень, а також роз’яснення щодо впливу фізичних факторів на стан здоров’я людини.

Звертатися можна за тел. (061)702-34-69, (061)702-34-45., E-mail:  emp.olczp@shamray1512

Завідувач лабораторії ЕМП та інших фізичних факторів Нурієва Олена Фрідріхівна.