ЩО НАМ ВІДОМО ПРО ПЛАСТИКОВИЙ ПОСУД ТА ЙОГО БЕЗПЕКУ ДЛЯ ЗДОРОВ’Я? (Частина 1)

ІНФОРМУЄ ЗАВІДУВАЧ ТОКСИКОЛОГІЧНОЇ ЛАБОРАТОРІЇ

Пластиковий посуд дуже впевнено увійшов в наше сучасне життя. Полімерні вироби зручні для людини, основними властивостями яких є міцність, стійкість до дії зовнішніх чинників, дешевизна. Ми настільки звиклися з ним, що навіть не замислюємся над тим, позитивно чи негативно він впливаює на стан нашого здоров’я.

Безпечність виробів з полімерних матеріалів залежить від якості сировини, правильного підбору співвідношення складових полімерів, дотримання технологічних режимів, а тако ж від умов транспортування, зберігання та використання.

Використання неякісного посуду або неправильне використання згодом може призвести до появи певних хвороб, адже в організмі відбувається поступове накопичення токсичних речовин.

Щоб уникнути проблем із здоров’ям, уважно читайте інформацію на маркуванні продукції та використовуйте її лише за призначенням та тільки один раз (якщо йдеться про одноразовий посуд).

Якщо виникли нарікання на якість посуду, ви можете звернутися до токсикологічної лабораторії ДУ «Запорізький ОЦКПХ МОЗ», де кваліфіковані фахівці проведуть дослідження на міграцію шкідливих речовин.

Допис підготувала завідувач токсикологічної лабораторії ДУ “Запорізький ОЦКПХ МОЗ України” Інна Кучерук