ДЕНЬ НЕВРОЛОГА

1 грудня в Україні та світі відзначається День невролога.
Постійний стрес, особливо у теперішній нелегкий для країни час, впливає на наше психічне здоров’я, а від нього досить високою мірою залежить фізичне.

Неврологія, той розділ медицини, який займається насущними питаннями виникнення специфічних захворювань центральної і периферичної нервової системи людини, а також досліджує симптоматику, механізми розвитку та можливі способи діагностики, лікування або профілактики неврологічних захворювань.

Неврологія як самостійна медична дисципліна виникла у 1860 році, до цього неврологію вважали частиною психіатрії та педіатрії. Невролог (до 1980-х років невропатолог) – це лікар, який спеціалізується на хворобах, пов’язаних з нервовою системою. Сюди відносяться: невралгія, інсульт, епілепсія, пухлина мозку, остеохондроз, радикуліт тощо. Неврологічні захворювання дуже розповсюджені, бо, як-то кажуть: «Усі хвороби від нервів».

Тож, якщо людина помічаєте за собою стани, які псують якість життя, – важливо звернутися до спеціаліста. На ранніх етапах більшість проблем можна розв’язати швидко. І головне, пам’ятайте, що наразі ваше тіло та психіка, як ніколи потребують підтримки та дбайливого ставлення.

А лікарів невропатологів щиро вітаємо з їх професійним святом!🇺🇦