Що станеться, якщо людство продовжить нераціонально використовувати антибіотики?

Антибіотикорезистентність (AMR) – набуття бактеріями стійкості до антибіотикотерапії, у результаті чого антибіотики та інші протимікробні препарати стають все менш ефективними, а інфекції стає все важче або неможливо лікувати.

🔺Наразі щороку у світі 700 000 людей помирає від хвороб, спричинених бактеріями, стійкими до існуючих антибіотиків. Якщо нічого не зробити якнайшвидше, ця цифра становитиме 10 мільйонів смертей щороку вже з 2050-го.

🔸Що станеться, якщо людство продовжуватиме нераціонально використовувати антибіотики? – настане реальність, у якій фрази «просто пропийте антибіотик» уже немає:

♦️ діагноз бактеріальна пневмонія — це вирок;

♦️ будь-яка операція — це ризик зараження крові;

♦️ кесарів розтин — знову страшний ризик для породіллі.

🌐Експерти ВООЗ визначають причиною зростаючої хвилі антибіотикорезистентності безконтрольне застосування антибіотиків пацієнтами без призначення лікаря. Ризик вироблення антибіотикорезистентності зростає і при недотриманні режиму прийому ліків в ситуаціях, коли вони потрібні. Саме тому лікування антибіотиком має призначати та контролювати тільки лікар.

📍Загалом, це дуже комплексна проблема, яка має вирішуватися глобально й не лише у сфері медицини, а й у сфері тваринництва, де також зловживають використанням антибіотиків.

💊Проте, кожен із нас може допомогти відкласти страшне майбутнє і зробити так, щоби наші діти й онуки одужували легко від захворювань, від яких нині одужуємо завдяки антибіотикам ми.

👩‍⚕️Почнімо з того, що будемо безумовно дотримуватися правила: призначати антибіотики — це справа лікаря!

За матеріалами МОЗ України https://www.facebook.com/moz.ukr

#ЗдоровішіРазом