ЩО ТРЕБА ЗНАТИ ПРО ПОЛІОМІЄЛІТ

Поліомієліт існував завжди. Попри те, що перший клінічний випадок задокументували в 1789 році, є археологічні знахідки часів Стародавнього Єгипту, де зображені діти з тростинами та характерними для поліо усохлими кінцівками. Уже наприкінці 50-х років минулого століття хвороба атакувала в США понад 50000 людей щороку.

Вірус поліо передається від людини до людини, як правило, через брудні руки. А найстрашнішим наслідком захворювання є параліч, що лишається на все життя. Параліч може вразити ноги, руки, плечі, груди, живіт, обличчя та інші органи (серце, мозок).

📌 Серед найбільш розповсюджених симптомів поліомієліту:

— висока температура;

— сильна втома;

— головний біль;

— блювання;

— біль у м’язах;

— скованість у рухах шиї.

Розробка вакцини проти поліомієліту нагадує вестерн. Теодор Рузвельт заснував окремий фонд для підтримки досліджень, а гроші збирали всією країною. Про історію створення вакцини, яка рятує від паралічу, розповідаємо в новому матеріалі (https://berezhy-sebe.com/poliomiielit/).

В Україні щеплення проти поліо є в переліку обов’язкових.

Для формування пожиттєвого імунітету достатньо 6 доз вакцини, які дитина має отримати до 14 років. Повний курс щеплень забезпечує захист від хвороби на все життя.

💻Джерело: Платформа доказової інформації про здоров’я під час війни “Бережи себе”