МЕДИЧНА ДОПОМОГА У РАЗІ ТУБЕРКУЛЬОЗУ ПІД ЧАС ВІЙНИ

Війна докорінно змінила життя українців – багато хто з нас змушений ховатися в підвалах та бомбосховищах серед сирості, у скупченні людей, із браком сонячного світла. Всі ці чинники збільшують ризики захворіти на туберкульоз.

Утім, під час війни люди, які мають таку хворобу, як і в мирний час, можуть отримати безоплатну медичну допомогу в будь-якому закладі охорони здоров’я, якій продовжує працювати. Йдеться про діагностику, стаціонарне лікування, а також отримання спеціального курсу ліків для терапії в домашніх умовах

⚠️Які симптоми мають вас насторожити:

➡️кашель понад два тижні;

➡️сліди крові у мокротинні;

➡️біль у грудях;

➡️втрата апетиту та ваги;

➡️постійна втома.

У разі, якщо ви маєте подібні ознаки захворювання, зверніться до лікаря-фтизіатра. Направлення для цього не потрібне.

Якщо ви переїхали в більш безпечне місце і маєте продовжити лікування проти туберкульозу в стаціонарі, – зверніться до найближчого фтизіатричного центру. Там вам нададуть потрібний догляд і лікування.

🟢Де знайти протитуберкульозний заклад та фтизіатра?

У контакт-центрі Національної служби здоров’я України за номером ☎️16-77.

Щоби продовжити лікування проти туберкульозу в домашніх умовах під наглядом спеціаліста первинної ланки, сконтактуйте з вашим лікарем. Запитайте у нього, як тепер отримувати допомогу. Якщо контакт втрачений або ви змінили місце проживання, знайдіть нового сімейного лікаря, який допоможе відновити терапію та супроводжуватиме ваше лікування.

Медична допомога пацієнтам з туберкульозом в Україні безоплатна❗️

Всі заклади первинної ланки, які підписали договір з НСЗУ на пакет послуг «Супровід та лікування дорослих та дітей, хворих на туберкульоз, на первинному рівні медичної допомоги», надають такі безоплатні послуги:

📌контрольоване лікування, моніторинг, нагляд, психосоціальна підтримка;

📌динамічне спостереження за станом пацієнта;

📌організація забору біологічного матеріалу для подальшого дослідження в регіональному фтизіопульмонологічному центрі;

📌визначення спільно з пацієнтом моделі лікування на підставі рекомендації лікаря- фтизіатра та лікарів інших спеціальностей у разі супутніх патологій;

📌організація та забезпечення зберігання протитуберкульозних препаратів, що їх сімейні лікарі отримуватимуть від фтизіопульмонологічних центрів.

✍️За матеріалами МОЗ