ДОСТОВІРНО З ПЕРШИХ ВУСТ: інформує Тарас Тищенко – генеральний директор Державної установи “Запорізький ОЦКПХ МОЗ”

Впродовж минулого листопада-місяця ми відмічаємо зниження захворюваності на COVID-19. В динаміці – цей фактор зниження може відбуватися за усіма індикативними показниками:

☑️ зниження кількості госпіталізованих хворих, що є властивим для генної модифікації Омікрон;

☑️ скорочення питомої ваги серед захворілих частки дитячого населення та контингенту підвищеного епідемічного ризику, тимчасово переміщених осіб.

Тем не менш, щоденно нові лабораторно підтверджені випадки захворювань на COVID-19 в Запорізькій області реєструємо.

Щодо ситуації із грипом:

🔳 в Запорізькій області рівень захворюваності на ГРВІ не змінився і складає близько 30% від порогового рівня. Вірусологічною лабораторією Державної установи “Запорізький ОЦКПХ МОЗ” проводиться постійний моніторинг циркуляції збудників;

🔳 виявлена 3 проба позитивних на грип А, в тому числі 2 грип А не субтипований, 1 проба грип А H3N2. Тобто, вірус грипу на території Запорізької області вже є, й більш ніж необхідно – вжити всі профілактичні заходи захисту від інфекції, насамперед вакцинацію від грипу! Оскільки штами вірусу грипу мінливі — щеплення проти цього захворювання здійснюють щороку.

❗️ Звертаю увагу, що найголовнішим засобом захисту від інфекційних хвороб є проведення профілактичних щеплень. Саме профілактитична вакцінація примушує організм створювати міцний і надійний захист від різноманітних інфекцій. Саме після введення 2 доз вакцини проти кору, паротиту, краснухи – формується тривалий імунітет. Проти дифтерії, правця і кашлюка імунітет зберігається впродовж 7-10 років. Тому необхідне повторне введення вакцин проти цих захворювань.

Слід зазначити, що імуногенність вакцини є показником імунної відповіді на вакцину і зазвичай передбачає вимірювання специфічних антитіл у крові. Для деяких, але не для всіх вакцин, визначений поріг рівня специфічних антитіл корелює із захистом. Однак, це не говорить нам остаточно, чи людина повністю захищена від хвороби. Якщо встановлено хорошу імунну пам’ять, після бустерної дози вакцини відбувається значне підвищення рівня антитіл.

Своєчасне проведення профілактичних щеплень дуже важливе і дітям і дорослому населенню.

✅Наразі лікувальні заклади нашого регіону мають всі необхідні імунобіологічні препарати. На даний час в достатній кількості вакцина Короновак у всіх закладах області та вакцини Пфайзер і Короновак у закладах підконтрольних Україні. Тому, всі охочі, мають відвідати власного сімейного лікаря і зробити профілактичні щеплення.

Будьте здорові та захищені! Бережіть себе.

Разом Вистоїмо та Переможемо! 🇺🇦