Віктор Ляшко: “Можна сказати багато слів про нашу роботу, але головні будуть звучати так: «Кожне життя – безцінне». Це завжди було, є і буде нашою головною метою”

Можна сказати багато слів про нашу роботу, але головні будуть звучати так: «Кожне життя – безцінне». Це завжди було, є і буде нашою головною метою.

Сьогодні я з впевненістю можу сказати, що нарешті Україна отримала те, що називають «політичною волею», щоб досягти цієї мети.

Липень 2021 року. Володимир Зеленський підписав ініційований ним Закон щодо забезпечення розширеного неонатального скринінгу в Україні. https://cutt.ly/G0tYO9y

«Ми розпочинаємо системну роботу з орфанними захворюваннями в цілому та СМА зокрема», – сказав тоді Володимир Зеленський.

Жовтень 2022 року. В Україні розпочато проведення розширеного неонатального скринінгу на 21 рідкісне захворювання. https://cutt.ly/d0tUpUf

9 грудня 2022 року Кабінет Міністрів затверджує перелік лікарських засобів, що закуповуються за договорами керованого доступу. Це фіналізує проведені Міністерство охорони здоров’я України та Медичні закупівлі України переговори з компанією «Roche» щодо закупівлі лікарського засобу «Рисдиплам» для лікування пацієнтів зі спінальною м’язовою атрофією. Препарат стане доступний для пацієнтів з спінальною м’язовою атрофією 1 типу починаючи з початку 2023 року.

Дякую всім! Це новий прорив вільної і незалежної України, яка турбується про своїх громадян! Дякую ЗСУ, що дозволяєте реалізовувати заплановане!