Всесвітній день боротьби з бронхіальною астмою

Щороку 11 грудня, проводиться Всесвітній День хворого на бронхіальну астму, який було запроваджено Всесвітньою організацією охорони здоров’я (ВООЗ) у 1998році.

Бронхіальна астма- це хронічне запальне захворювання дихальних шляхів, а саме бронхів, яке збільшує чутливість нервових закінчень в дихальних шляхах до різних небезпечних для здоров’я факторів.

За даними Запорізького обласного інформаційно-аналітичного центру медичної статистики у 2021р. в закладах охорони здоров’я Запорізької області перебувало на лікуванні з бронхіальною астмою 888 осіб, в т.ч. дітей-405, у 2020р.- 959, із них дітей- 375, у 2019р. – 2048 осіб, в т.ч. дітей 638.

Виявлено багато факторів, що впливають на розвиток бронхіальної астми. А саме: спадковість, генетична схильність до алергії, перенесені простудні захворювання та тривалі переохолодження (ГРИП, ГРВІ, ангіни), тривалий контакт з хімічними подразниками на робочому місці та в побуті при використані миючих засобів.

Основні клінічні прояви цього захворювання- затруднене дихання, хрипи, кашель, задуха, які викликає набряк слизової оболонки дихальних шляхів.

Чим небезпечна бронхіальна астма?

Якщо при виникненні нападу не вдається відновити нормальну роботу дихальних шляхів та усунути задуху, то може розвинутись астматичний статус. Цей стан потребує надання вчасної невідкладної медичної допомоги.

Щоб уникнути тяжких ускладнень бронхіальної астми слід постійно спостерігатися у лікаря, який зможе встановити точний діагноз, призначити необхідне лікування, дати корисні поради щодо профілактики.

Профілактика бронхіальної астми полягає у запобіганні захворюванням органів дихання, які можуть з часом переходити в хронічні прояви. Приділяйте увагу здоровому способу життя, заняттям спорту без перевантажень, не забувайте про прогулянки на свіжому повітрі, правильно харчуйтесь, виключіть продукти, які можуть спровокувати алергічну реакцію, відмовтесь від тютюнопаління, обмежте використання побутової хімії вдома. Слідкуйте за чистотою приміщень в побуті, проводьте систематично вологе прибирання, дотримуйтесь режиму провітрювання усередині приміщень та на робочих місцях.

Ваша турбота про здоров’я та дотримання рекомендованих заходів допоможе уникнути ускладнень та подарує шанс на життя без дискомфорту!

Допис підготовлено лікарями відділу епідеміологічного нагляду (спостереження) та профілактики неінфекційних захворювань ДУ “Запорізькій ОЦКПХ МОЗ України”.