“ВАКЦИНАЦІЯ – ЄДИНИЙ ДІЄВИЙ ЗАХИСТ ПРОФІЛАКТИКИ ІНФЕКЦІЙНИХ ХВОРОБ”, — зазначає завідувач відділу імунопрофілактики ДУ”Запорізький обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України” Марина Колерова

В умовах воєнного стану своєчасне охоплення щепленнями має дуже велике значення як для дітей, так і дорослих. Провали в імунізації можуть привести к виникненню спалахів вакцинокерованих інфекцій, насамперед кору, поліомієліту, дифтерії. Можливість бути травмованим, що є дуже ймовірним у період бойових дій та відсутність щеплення проти правцю може привести к виникненню цього дуже небезпечного захворювання.

❗️ Не зволікайте з вакцинацією, зверниться до свого сімейного лікаря, або в територіальний центр первинної медико-санітарної допомоги та вакцинуйте свою дитину і вакцинуйтесь самі.

✅ Вимушено переміщені особи також мають обов’язково звернутись до територіальних центрів первинної медико-санітарної допомоги, де кожен може отримати необхідні щеплення (як діти, так і дорослі). Діти отримують щеплення проти кору, епідпаротиту, краснухи, дифтерії, правцю, кашлюку, поліомієліту, вірусного гепатиту В, гемофільної інфекції, туберкульозу. Дорослі – проти дифтерії і правцю, а також за необхідністю – проти кору, епідпарототу та краснухи.

✅ Крім того, продовжується захворюваність на коронавірусну хворобу, не виключена чергова хвиля цього захворювання, тому вакцинація проти COVID-19 продовжує залишатись дуже актуальною, людина має отримати три дози вакцини (включаючи бустерну дозу), щоб захистити себе від тяжкого перебігу цієї хвороби. Щеплення проти коронавірусної інфекції також проводяться в кожному центрі первинної медико-санітарної допомоги.

Вакцинація проти всіх інфекцій проводиться всім, незважаючи на наявність декларації, або її відсутність.