МОНІТОРИНГОВИЙ ВІЗИТ ДО ПУНКТУ ЩЕПЛЕНЬ ШИРОКІВСЬКОЇ ГРОМАДИ

Сьогодні лікар-епідеміолог Олег Зикін та лікар-гігієніст Геннадій Звєрєв Запорізького обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ здійснили моніторинговий візит до пункту вакцинації Широківської територіальної громади.

Захід відбувся за дорученням генерального директора ДУ “Запорізький ОЦКПХ МОЗ” Тараса Тищенка.

Станом на 13 грудня 2022 року в достатній кількості вакцина Короновак у всіх закладах області та вакцини Пфайзер і Короновак у закладах підконтрольних Україні.

Рутинна імунізація – це планові щеплення дитячого та дорослого населення відповідно до Національного Календаря щеплень – проти дифтерії, правцю, поліомієліту, кору, паротиту, краснухи та інших щеплень, які входять до Календаря. В умовах війни дуже важливо вчасно вакцинувати дітей та дорослих від інфекційних хвороб згідно з календарем профілактичних щеплень, а також надолужити пропущені щеплення. І обов’язково треба вакцинуватися від COVID-19.

Нагадуємо, що щеплення проти дифтерії і правцю мають робити і дорослі кожні 10 років. Крім того, якщо дорослий не вакцинований проти кору, паротиту та краснухи, він також може отримати таке щеплення.

Вакцинація – єдиний ефектиіний захід профілактики інфекційних хвороб, тому всіх запрошуємо на щеплення. Для цього потрібно звернутись до свого сімейного лікаря, який призначить день та час проведення щеплення. Якщо людина не має сімейного лікаря, можна звернутись в будь-який центр первинної медико-санітарної допомоги та отримати щеплення.