КОЛЕКТИВНИЙ ІМУНІТЕТ: як він працює, та чому не варто цим зловживати!

Охоплення вакцинацією на рівні 95% населення країни, за рекомендаціями ВООЗ, забезпечує повноцінний захист громади від спалахів та епідемій інфекційних хвороб, яким можна запобігти щепленнями. Фактично, це і називається колективним імунітетом.

5% залишається для тих діток та дорослих, які мають довічні протипоказання та не можуть щепитися та отримати захист від інфікування.

ВООЗ застерігає☝️ якщо рівень охоплення населення країни щепленнями падає на кілька відсотків — це створює сприятливі умови для поширення інфекційних хвороб. Що нижчий колективний імунітет, то вище шанс виникнення спалахів та епідемій.

👉Тому кожна відмова або відкладання щеплення — загроза власному життю та життю тих, хто з об’єктивних причин не може щепитися.

Вакцинуйтесь самі та вакцинуйте своїх дітей! Це безпечно, безоплатно та ефективно. Для цього просто зверніться до свого сімейного лікаря або в найближчий медзаклад.

Довідково🗓
💉Національний календар профілактичних щеплень України передбачає захист проти 10 особливо небезпечних захворювань, які можна попередити — зробити щеплення. Вакцини для Календаря щеплень закуповують державним коштом, тому вони безоплатні.

👩‍⚕️Аби отримати свою дозу вакцини — треба звернутися до свого сімейного лікаря або просто прийти в медзаклад.
Докладно про Національний календар профілактичних щеплень: https://bit.ly/3rCsCna Джерело: Центр громадського здоров я МОЗ України