ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ АЗБУКИ БРАЙЛЯ

Сьогодні 4 січня світова спільнота відзначає Всесвітній день азбуки Брайля. День встановлений Резолюцією ГА ООН в грудні 2018 року.

Для мільйонів незрячих людей засобом спілкування, освіти та доступу до інформації є шрифт Брайля — унікальний тактильний рельєфно-крапковий шрифт, названий на честь свого винахідника.

Луї Брайль став незрячим ще у ранньому дитинстві, утім вже у 15 років він вигадав власний шрифт, який допомагав пізнавати світ. Цю систему намагалися використовувати військові як “нічний шрифт”, коли було темно і потрібно було читати навпомацки.

Шрифт Бра́йля — рельєфно-крапковий шрифт для написання і читання людьми з порушенням зору. В основі шрифту лежить комбінація шести крапок. Брайль використав порядок букв латинського алфавіту.

Для позначення перших букв алфавіту використовують верхні й середні крапки шести крапок. Для позначення наступних букв додається нижня крапка ліворуч, потім ліворуч і праворуч, потім праворуч.

🇺🇦 Цими ж знаками позначаються і букви українського алфавіту з додаванням спеціальних знаків. Різні комбінації шести крапок дають можливість позначати також цифри, розділові знаки, математичні, хімічні й нотні знаки.

Більшість сліпих людей не знають шрифту Брайля.

Всесвітній день азбуки Брайля є нагадуванням, що серед нас живуть люди, які потребують особливої турботи, уваги та підтримки.