
➡️ Діагностика та лікування пневмонії, а також необхідні аналізи є безоплатними за Програмою медичних гарантій. Ці послуги оплачує Національна служба здоров’я України.
📌 Важливо не діагностувати захворювання самостійно, а звернутися до сімейного лікаря або терапевта, незалежно від наявності декларації. Адже симптоми пневмонії схожі на звичайну застуду або ГРВІ — кашель, утруднене дихання, висока температура, загальна слабкість, пітливість і тремтіння, втрата апетиту, біль у грудях, який посилюється при диханні та кашлі.
👩⚕️ Сімейний лікар огляне і за потреби випише направлення на додаткові аналізи, обстеження, чи на консультацію до лікаря-спеціаліста, наприклад, пульмонолога.
➡️ З направленням можна отримати послугу у медзакладах, які підписали договір з Національною службою здоров’я на пакет амбулаторної допомоги.
Адреси таких медзакладів нададуть за телефоном контакт-центру 16-77.
Якщо стан вимагає госпіталізації, то лікар видасть направлення одразу в стаціонар. У стаціонарі всі необхідні обстеження, аналізи та саме лікування також є безоплатними.
📌 Також лікування є безоплатним без направлення лікаря, якщо пацієнт сам звертається до медзакладу або при доставленні екстреною медичною допомогою.
➡️ При підозрі на пневмонію не варто одразу записуватися на комп’ютерну томографію чи самостійно призначати собі антибіотики. Адже причиною пневмонії може бути як бактерія, так і вірус. У випадку з вірусною пневмонією антибіотик просто не діє.
Визначити точну причину і призначити правильний антибактеріальний препарат може лікар та випише на нього рецепт. Безконтрольний прийом антибіотиків призводить до нечутливості бактерій до антибіотиків. Самолікування пневмоній значно ускладнює діагностику й результативність подальшої терапії.
ℹ️ Знайти всі публікації за темою можна за хештегом #ПМГдляВетерана.
✍️Джерело: Національна служба здоров’я України