10 СІЧНЯ – ДЕНЬ ВДЯЧНОСТІ КІМНАТНИМ РОСЛИНАМ

Був заснований мережею Gardener’s Network, що дало офіційну можливість нагадати людям про переваги кімнатних рослин, наприклад, дослідження 2009 року показало, що запах лаванди може ефективно знизити частоту пульсу в стресових ситуаціях.

Багато хто вважає, що основна роль домашніх рослин – декоративна. Тому при виборі основним критерієм стає естетична привабливість. Але існують і кімнатні рослини, які приносять користь. Вони очищають повітря та насичують його киснем, допомагають скоротити кількість пилу та виробляють речовини з антибактеріальними властивостями. Тому квіти в горщиках варто вирощувати в житлових приміщеннях.
Живі квіти активно виділяють кисень. Це робить повітря в кімнатах свіжішим і кориснішим, сприяє поліпшенню пам’яті, забезпечує бадьорість та позбавляє відчуття втоми. Але кімнатні рослини для повітря не просто підвищують рівень кисню. Вони знижують кількість пилу, вуглекислого газу та формальдегідів. Найвідомішими «санітарами повітря» вважаються такі види:
1. хлорофітум – це визнаний лідер з очищення приміщення від патогенів та вироблення кисню;
2. спатифіллум – допомагає позбутися плісняви та грибка, а також формальдегідів і трихлоретилену;
3. фікус Бенджаміна – усуває пил та отруйні сполуки;
4. сансевієрія – невибаглива, а також фільтрує формальдегіди та оксиди азоту;
5. кипарисовик – поглинає позитивні іони, що виділяються електроприладами, і робить повітря свіжішим, приємнішим.

Не слід забувати і про інші кімнатні рослини. Користь для повітря відчутна і від бегонії, адже вона притягує пил та зволожує повітряні маси у приміщенні. Позбутися вихлопних газів і бензолу, що надходять з вулиці, допоможе драцена. Також сприятливо на якість повітря впливає мирт, пеларгонія та шеффлер.

Уважно до вибору квітів для будинку варто поставитися людям із слабким імунітетом, а також сім’ям із дітьми. Тут основним критерієм стає користь кімнатних рослин для людини.

Позитивно впливають на здоров’я та позбавляють від бактерій такі види:
– ялівець, евкаліпт та інші хвойні – насичують повітря цілющими ефірними оліями, що сприятливо впливає на органи дихання;
– цитрусові – допомагають позбутися патогенних мікробів та бактерій, та сприяють поліпшенню стану нервової системи;
– алое – це справжня здравиця, адже сік рослини сприяє зняттю запалень і активно використовується в народній медицині.

Виражені бактерицидні властивості мають й інші види: мирт, бересклет, пеларгонія і каланхое.

Сучасні будні насичені стресовими ситуаціями. Тому багато хто має проблеми при засинанні. Позбутися почуття тривожності і розслабитися допоможуть такі рослини горщиків для дому:
– лаванда – приємний аромат знімає напругу та сприяє швидкому засинанню;
– сциндапсус – інтенсивно збагачує повітря киснем у вечірній час, що допомагає поринути у здоровий сон;
– гарденія – неповторний аромат квітів має легку седативну властивість.

Якщо ви вирощуєте кімнатні рослини у квартирі, користь від такого хобі відчувається одразу. Адже повітря в приміщеннях завжди чисте і свіже, кількість пилу мінімальна, а стійкість вашої родини до захворювань лише підвищується.

Матеріал підготувала завідувач відділу епідеміологічного нагляду (спостереження) та профілактики неінфекційних захворювань Вікторія Вікторовна Черкасова