
Бактерії мають стійкість до антибіотиків, коли певні антибіотики втратили свою здатність вбивати або зупиняти зростання бактерій. Деякі бактерії мають природну стійкість до певних антибіотиків (внутрішня або вроджена стійкість).
☝️ Значно тривожна проблема виникає, коли деякі бактерії, зазвичай чутливі до антибіотиків, стають резистентними в результаті генетичних змін (набута резистентність). Резистентні бактерії виживають у “присутності” антибіотика і продовжують розмножуватися, викликаючи більш тривале захворювання або навіть смерть.
❗ Інфекції, спричинені резистентними бактеріями, вимагають більшої обережності, а також альтернативних та дорожчих антибіотиків, які можуть мати більш серйозні побічні ефекти.
Що є найважливішою причиною стійкості до антибіотиків?
Стійкість до антибіотиків – це природне явище, спричинене мутаціями у генах бактерій. Однак надмірне та неналежне використання антибіотиків прискорює появу та поширення стійких до антибіотиків бактерій. При дії антибіотиків чутливі бактерії гинуть, а резистентні бактерії можуть продовжувати зростати та розмножуватися. Ці стійкі бактерії можуть поширюватися та викликати інфекції в інших людей, які не приймали антибіотики.