ЩО ТАКЕ СТІЙКІСТЬ ДО АНТИБІОТИКІВ?

Бактерії мають стійкість до антибіотиків, коли певні антибіотики втратили свою здатність вбивати або зупиняти зростання бактерій. Деякі бактерії мають природну стійкість до певних антибіотиків (внутрішня або вроджена стійкість).

☝️ Значно тривожна проблема виникає, коли деякі бактерії, зазвичай чутливі до антибіотиків, стають резистентними в результаті генетичних змін (набута резистентність). Резистентні бактерії виживають у “присутності” антибіотика і продовжують розмножуватися, викликаючи більш тривале захворювання або навіть смерть.

❗ Інфекції, спричинені резистентними бактеріями, вимагають більшої обережності, а також альтернативних та дорожчих антибіотиків, які можуть мати більш серйозні побічні ефекти.

Що є найважливішою причиною стійкості до антибіотиків?

Стійкість до антибіотиків – це природне явище, спричинене мутаціями у генах бактерій. Однак надмірне та неналежне використання антибіотиків прискорює появу та поширення стійких до антибіотиків бактерій. При дії антибіотиків чутливі бактерії гинуть, а резистентні бактерії можуть продовжувати зростати та розмножуватися. Ці стійкі бактерії можуть поширюватися та викликати інфекції в інших людей, які не приймали антибіотики.