ЩО ТАКЕ “НЕПРАВИЛЬНЕ” ВИКОРИСТАННЯ АНТИБІОТИКІВ?

Коли ВИ приймаєте антибіотики з неправильної причини: більшість респіраторних застуд викликаються вірусами, проти яких антибіотики не є ефективними. У таких випадках ВИ не поліпшите свій стан, приймаючи антибіотики: антибіотики не знижують температуру або такі симптоми, як чхання.

При неправильному застосуванні антибіотиків: якщо скоротити тривалість лікування, знизити дозу, не дотримуватись правильної кратності (приймати препарат один раз на день замість 2-3 разів на день), у ВАС не буде достатньої концентрації препарату у ВАШОМУ організмі, через це бактерії виживуть та зможуть стати “стійкими”.

❗ НАСКІЛЬКИ СЕРЙОЗНОЮ Є ПРОБЛЕМА?

Ситуація погіршується з появою нових штамів бактерій, стійких одночасно до кількох антибіотиків (множинна резистентність до антимікробних препаратів).

Такі бактерії з часом можуть стати стійкими до всіх існуючих антибіотиків. Без антибіотиків ми могли б повернутися у «до антибіотичної ери», коли трансплантація органів, хіміотерапія раку, інтенсивна терапія та інші медичні процедури були б неможливі. Бактеріальні захворювання поширюватимуться, і їх більше не можна буде лікувати, що призведе до катастрофи.