ПРОГРАМА «ДОСТУПНІ ЛІКИ» в Запоріжжі

Для українців вже не перший місяць працює програма «Доступні ліки».

Для більш поглибленого з’ясування, зокрема як програма працює в повсякденному житті, сьогодні генеральний директор Запорізького обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ України Тарас Тищенко та його заступник Дмитро Макаров доброзичливо поспілкувалися на цю тему з завідувачем однієї з Аптек з позначкою ” Доступні ліки” міста Запоріжжя.

Дійсно, програма працює, завдяки її запоріжці можуть отримувати певні ліки безоплатно або з невеликою доплатою, Рецепт може бути паперовим або електронним, – оптимістично під час бесіди поділилася завідувач аптечного закладу.

Детальніше:
1️⃣ У випадку, коли лікар має доступ до електронної системи охорони здоров’я, він створює електронний рецепт. Після створення рецепта на мобільний телефон пацієнта приходить СМС з унікальним номером рецепта та кодом підтвердження для отримання ліків в аптеці. Зміст СМС: «Ваш рецепт: —. Код підтвердження: » — ця комбінація 16 цифр і є електронним рецептом.

ℹ️ Ті, хто не мають телефона або бажають отримати продубльований на папері рецепт, можуть попросити лікаря надрукувати його у вигляді інформаційної пам’ятки.

2️⃣ У разі відсутності доступу до електронної системи охорони здоров’я, лікар може виписати паперовий рецепт.

☛ Паперовий рецепт на препарати за програмою «Доступні ліки» виписується на формі рецептурного бланка №1.
☛ Він містить інформацію про медичний заклад, лікаря та пацієнта, завіряється підписом лікаря та печаткою.
☛ У рецепті лікар має зазначити, чи препарат повністю безоплатний для пацієнта, чи з доплатою.
☛ Сам лікарський засіб виписується за міжнародною непатентованою назвою (МНН), не більше трьох найменувань на один рецепт.

❗️ Наразі лікар може виписувати рецепт за програмою «Доступні ліки» на місяць.

ℹ️ Більше дізнатись про те, як почати отримувати «доступні ліки» під час воєнного стану, можна за посиланням (https://bit.ly/3DbuHvW).