🇺🇦 Сьогодні ми розповідаємо, які безоплатні послуги може отримати ветеран при інфаркті

Медична допомога при інфарктах безоплатна і надається усім, незалежно від того, чи укладена декларація про вибір лікаря. Під час гострого інфаркту міокарда важливо якнайшвидше звернутися за медичною допомогою. Від цього залежить життя.

📌Типові симптоми гострого інфаркту міокарда – це біль, що давить; відчувається за грудною кліткою та часто віддає в нижню щелепу, спину, ліву руку, лопатку; не проходить після відпочинку і прийому нітрогліцерину.

📌При таких симптомамах передусім потрібно викликати бригаду екстреної допомоги за номером 103.

Бригада екстреної медичної допомоги доставить в медичний заклад, який уклав договір з НСЗУ на пакет “Медична допомога при гострому інфаркті міокарда”. Саме у таких закладах є все необхідне для лікування – фахівці, обладнання тощо.

📌До переліку безоплатних послуг при гострому інфаркті входять первинний огляд пацієнта, екстрене визначення основних біохімічних показників і специфічних тестів крові, все необхідне для проведення екстрених катетеризацій коронарних артерій серця і відновлення кровотоку по інфаркт-залежній артерії, стентування за потреби, лабораторні та інструментальні дослідження у цілодобовому режимі. Зокрема, це ангіографічне дослідження коронарних судин, ЕКГ, ехокардіографія, рентгенологічне дослідження органів грудної клітки та інші дослідження відповідно до потреб пацієнта.

📌Пацієнтам з інфарктом забезпечується цілодобовий моніторинг та контроль стану, консультації інших фахівців за потреби, своєчасне проведення анестезії та знеболення на всіх етапах діагностики та лікування.

📌 Крім того, Програма медичних гарантій покриває забезпечення лікарськими засобами, що входять до Нацпереліку та ті, що закуповуються централізовано Міністерством охорони здоров’я, або в рамках інших програм центрального та місцевого бюджетів.

📌 Важливо, що реабілітація має розпочинатися під час гострого реабілітаційного періоду або одразу після стабілізації стану здоров’я. Така послуга є теж безоплатною і входить у комплекс медичної допомоги.

ℹ️ Знайти всі публікації за темою можна за хештегом #ПМГдляВетерана.