Протипоказання до донорства крові: абсолютні та тимчасові

Попри те, що в країні сформовані достатні запаси крові та її компонентів, потреба у донорській крові зберігається. Такі реалії воєнного часу. Тож, якщо ви вирішили поділитися кров’ю з іншими, ви можете це зробити.

Міністерство охорони здоров’я оновило критерії для постійного та тимчасового відсторонення від донорства відповідно до вимог директив Європейського Союзу.

Згідно з оновленими критеріями, донорами не можуть бути:

  • люди з активними або минулими серйозними серцево-судинними хворобами, із захворюваннями центральної нервової системи та з хворобами сечостатевої системи, гематологічними, імунологічними, шлунково-кишковими та онкологічними захворюваннями;
  • люди з патологічною схильністю до кровотеч;
  • хворі на гепатити В і С;
  • люди, що живуть із ВІЛ.

Після інших інфекційних хвороб потенційні донори відсторонюються щонайменше на два тижні після дати повного клінічного одужання. Проте для деяких інфекцій можуть застосовуватися інші періоди тимчасового відсторонення, які можуть тривати і понад два роки.

Після щеплень більшістю інактивованих вакцин і за умови задовільного самопочуття людини, відсторонення від донорства не потрібне, а після живих вакцин — доведеться почекати 4 тижні.

Зараз набувають популярності патріотичні татуювання. Нагадуємо, що після нових татуювань ви не зможете бути донором упродовж 6 місяців (або чотирьох — за умови, що результат NAT-тесту на гепатит С — негативний).

За матеріалами МОЗ України