ВСЕСВІТНІЙ ТИЖДЕНЬ ОБІЗНАНОСТІ ПРО РАК ШИЙКИ МАТКИ. ПРОГРАМА МЕДИЧНИХ ГАРАНТІЙ.

18 січня стартував Всесвітній тиждень обізнаності про рак шийки матки.

У рамках ініціативи міністра охорони здоров’я Віктора Ляшко #ЗдоровішіРазом упродовж тижня ми розповідатимемо про це захворювання, його симптоми, способи профілактики і про те, як отримати лікування, якщо ви захворіли. Поки ж закликаємо бути уважними до свого здоров’я і регулярно відвідувати профілактичні медичні огляди.

Програма медичних гарантій дає українським жінкам можливість безоплатно проходити діагностику для раннього виявлення РШМ.

🔬 Одним з найдоступніших та ефективніших методів ранньої діагностики є ПАП-тест на рак шийки матки, який можна зробити у гінеколога.

Проходити його доцільно в середньому раз на 3 роки. За наявності чинників ризику, рекомендується робити такий тест раз на рік.

⚠️ До факторів ризику можна віднести:

☑️ куріння

☑️ наявність ВІЛ-інфекції

☑️ прийом кортикостероїдів

☑️ часту зміну статевих партнерів без використання презервативів

☑️ рак шийки матки у матері/бабусі/сестри

☑️ ранній початок статевих стосунків (до 16 років)

👉 Звертаємо увагу, що ПАП-тест (онкоцитологію) можна пройти у гінеколога в закладах охорони здоров’я, які законтрактовані Національною службою здоров’я України (НСЗУ), безоплатно.

Найближчий такий заклад завжди можна знайти за допомогою оператора контакт-центру НСЗУ за телефоном ☎️16-77.

👉 Також нагадуємо, що до гінеколога жінка може звертатися без направлення❗️

Адже для відвідування таких фахівців, як гінеколог (зокрема, і дитячий), психіатр, нарколог, стоматолог, фтизіатр або лікар, у якого під наглядом перебуває пацієнт із хронічними захворюваннями, направлення не потрібне, а візит пацієнта до лікаря оплачує НСЗУ.

Оскільки в успішному лікуванні онкологічних захворювань важливу роль відіграє їх раннє виявлення, діагностика онкозахворювань залишається пріоритетним напрямком Програми медичних гарантій.

Ще одна можливість запобігти розвитку онкозахворювання – проходити гістероскопію, яка входить до переліку шести безоплатних досліджень для раннього виявлення онкологічних хвороб (детальний перелік послуг для дослідження опублікований на сайті НСЗУ (пункти 17-22, файл «Специфікація»).

🟨 Гістероскопія – це візуальний огляд стінок порожнини матки за допомогою тонкого оптичного приладу – ендоскопа. Завдяки цьому гінеколог може оцінити стан порожнини матки, трубних кутів та шийки матки. Цей метод дозволяє виконувати діагностичні та лікувальні процедури з мінімальною травматизацією і безболісно. Безоплатно дослідження можна пройти за направленням лікаря, з яким укладена декларація, або за направленням лікуючого лікаря.

🟩 Пацієнтки після 50 років можуть пройти це діагностичне дослідження безоплатно. Проте жінці молодшого віку лікар також може виписати направлення на таке дослідження, якщо підозрюватиме новоутворення. У такому разі дослідження також буде оплачене Національною службою здоров’я України.