ЕЛЕКТРОННІ СИГАРЕТИ

Електронна сигарета чи е-сигарета – це пристрій, що дозволяє вдихати нікотин.

Що ж це за пристрій, і чому ведуться суперечки щодо його використання?

Куріння легко викликає залежність і позбутися цієї звички непросто. Окрім звикання до нікотину, наркотичної речовини, що міститься у листі тютюну, при курінні також виникає

фізична і соціальна залежність. На відміну від традиційних сигарет в цих пристроях немає тютюну, але рідина

в картриджі містить нікотин.

Доведено, що куріння електронних сигарет підвищує ризики хронічних обструктивних захворювань легень, раку легень та серцево-судинних захворювань оскільки містять хімічні речовини, такі як важкі метали та канцерогени, гліцерин і пропіленгліколь.

Окрім того, регулярне використання ароматизованих рідин, особливо солодких, також може створювати серйозні ризики для здоров’я. Адже багато з цих рідин є подразниками, що призводять до запалення дихальних шляхів, можуть сприяти розвитку пухлин, роблять організм сприятливим до вірусних захворювань тощо.

З 11 липня 2022 року Закон України запроваджує додаткові правила щодо захисту бездимного середовища, зокрема заборонено куріння, вживання та використання:

❌ пристроїв для споживання тютюнових виробів без їх згоряння;

❌ трав’яних виробів для куріння;

❌ тютюнових виробів;

❌ кальянів;

❌ електронних сигарет.

Куріння електронних пристроїв для нагрівання тютюну стає заборонено на рівні із сигаретами, кальянами та е-сигаретами у визначених Законом громадських місцях❗️

Бережімо себе та будемо здорові!