КРУГЛИЙ СТІЛ НА ТЕМУ ОБІЗНАНОСТІ ПРО РАК ШИЙКИ МАТКИ ЗА УЧАСТЮ ГЕНЕРАЛЬНОГО ДИРЕКТОРА ТАРАСА ТИЩЕНКА

Сьогодні, 27 січня 2023 року, у рамках підтримки ініціативи міністра охорони здоров’я Віктора Ляшко #ЗдоровішіРазом щодо Всесвітнього тижня обізнаності про рак шийки матки та під керівництвом генерального директора Тараса Тищенка на базі Державної установи «Запорізький обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» відбувся круглий стіл з залученням заступника генерального директора Центру Дмитра Макарова, медичного директора Запорізького обласного медичного центру репродукції людини Запорізької обласної ради – Тетяни Царук та лікаря онколога-гінеколога Запорізького регіонального протипухлинного центру Запорізької обласної ради – Анни Єсаянц.

Мета заходу – звернути увагу населення, насамперед жінок щодо захворювання на рак шийки матки, його симптоми, способи профілактики та як отримати лікування, якщо ви захворіли в місті Запоріжжі та області.

Слід зазначити, що за даними Всесвітньої організації охорони здоров’я онкологічна патологія є однією з основних причин смерті від неінфекційних захворювань в світі. Cтатистичні дані захворювання на рак шийки матки займає 4 рангове місце серед онкологічних захворювань у жінок. Щорічно в Україні реєструється близько 4000 нових випадків раку шийки матки і помирає від нього близько 1500 жінок. Найчастіше хвороба виникає у віці 30-35 років, а пік захворюваності припадає на вікову категорію 50-60 років.

Проте, питома вага злоякісних новоутворень шийки матки від загальної їх кількості протягом останніх 5 років становила від 3,7 до 4%, тобто показник доволі сталий, але якщо аналізувати абсолютних цифри, то це майже 2 тисячі жінок, які отримують серйозні проблеми зі здоров’ям.

☝️ Під час заходу Тарас Тищенко акцентував, що вірус папіломи людини (ВПЛ) – найпоширеніший збудник інфекцій, що передається статевим шляхом. Найчастіше зараження ВПЛ відбувається через генітально-генітальний або орально-генітальний статевий контакт або через заражені руки під час контакту зі статевими органами. Також можливе передавання ВПЛ-інфекції новонародженій дитині під час пологів або дитині, наприклад, під час спільної ванни з інфікованою дорослою людиною. Для того, щоб запобігти зараженню вірусом папіломи людини – потрібно вакцинуватися в підлітковому віці у 9-13 років ще до початку статевого життя.

👉 Враховуючи той факт, що серед численних епідеміологічно доведених факторів ризику найсуттєвішими виявилися куріння, ранній початок статевого життя, часта зміна статевих партнерів при незахищеному контакті, інфікування ВІЛ, основні зусилля щодо профілактики мають бути направлені на поведінкові зміни та промоцію здорового способу життя. Власне це і є спільним завданням лікарів, які займаються профілактикою та лікувальної ланки, підкреслив Дмитро Макаров.

Учасники круглого столу наголосили, що рак шийки матки є однією з актуальних проблем в сфері громадського здоров’я, яка потребує особливої уваги і контролю. Закликали бути уважними до свого здоров’я і регулярно відвідувати профілактичні медичні огляди.

Завершуючи захід, генеральний директор Запорізького обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ України Тарас Тищенко подякував присутнім лікарям за теплу, корисну і важливу зустріч та за традицією учасники зробили колективне фото. 🤝

Разом крокуємо до Перемоги! 🇺🇦

☎️ Додаємо номери телефону для запису на консультацію до гінеколога Запорізького регіонального протипухлинного центру Запорізької обласної ради: ☎️097 186 3611 ☎️099 756 3617