УВАГА! Підсумки онлайн-анкетування «Куріння серед дорослих»

Відділом епідеміологічного нагляду (спостереження) та профілактики неінфекційних захворювань ДУ «Запорізький обласний центр профілактики хвороб МОЗ України» проведено анонімне онлайн-анкетування «Куріння серед дорослих».

Метою заходу стало вивчення ставлення наших користувачів до здорового способу життя та вживання тютюну.

В анкетуванні взяли участь 153 особи. Найбільш активними учасниками анкетування стали жінки, які від загальної кількості респондентів склали 79,1%. Вікова категорія учасників склала від 16 до 72 років, найбільш активними серед вікової категорії були учасники у віці з 35 до 50 років.

На питання «Чи пробували Ви курити» 87,6% респондентів відповіли – так, лише 12.4% відповіли – ні. Більшість опитаних (68,8%) не курять зараз, 28,1% – курять, 1,3% – кидають курити і лише 2% уже кинули курити.

Результати опитування свідчать, що більше половини опитаних виявляють байдужість до курців, відповівши «мені все одно» на запитання «Як Ви ставитеся до куріння Ваших близьких, друзів?», решта респондентів відповіла «негативно». Водночас результати опитування показують, що до однозначної думки наші респонденти дійшли відповіді на запитання «Чи розумієте Ви, яку шкоду куріння приносить Вам та оточуючим людям? »- 96,7% відповіли «так», 0,7% відповіли «ні» і лише решта сумнівається у відповіді. На запитання «Основна причина, яка спонукала Вас закурити?» відповіді розподіли таким чином: 48,4% – цікавість, 11,1% – щоб виглядати дорослим, 9,8 бажання розслабитися, 2,6% – бажали висловити протест та 26,1% – з інших причин.

Наші учасники анкетування повідомили, що в 57,5% курять члени їх родини, в 70,6% випадків курять їх близькі друзі, та в 85% – курять колеги по роботі. Це говорить про те, що найчастіше куріння відмічається на роботі, менш дома.

Під час анкетування встановлено, що на запитання «Чи знаєте Ви, яка існує відповідальність за куріння?» наші респонденти відповіли так: 72,5% – знають, 18,3% – не знають, 9,2% – хотіли б дізнатися.

Підсумовуючи, визначаємо, що профілактика куріння є найперспективнішим підходом до зниження ризику розвитку серцево-судинних, бронхо-легеневих, онкологічних захворювань.

На жаль, серед життєвих цінностей далеко не кожна людина на перше місце ставить здоров’я.

Однак, розуміння цінності здоров’я, негативне ставлення до шкідливих звичок, прийняття здорового способу життя допомагають сучасній людині знизити ризик розвитку хронічних захворювань та покращити якість життя на довгі роки.

Куріння є однією із шкідливих та поширених звичок серед молоді.

Вона завдає непоправної шкоди здоров’ю курців та їхньому оточенню, перешкоджає формуванню адекватних віку поведінкових установок для юнаків та дівчат на здоровий спосіб життя, уповільнює особисте та моральне зростання.

Зверніть увагу, що визначення розповсюдженості тютюнопаління серед населення триває, тож доєднайтесь до участі в анкетуванні.

Подолати погані звички легше сьогодні, ніж завтра.

Бережіть себе та своїх близьких!

Матеріал підготувала завідувач відділу епідеміологічного нагляду (спостереження) та профілактики неінфекційних захворювань Вікторія Вікторівна Черкасова