БЕЗОПЛАТНІ СТОМАТОЛОГІЧНІ ПОСЛУГИ

У межах Програми медичних гарантій безоплатною для пацієнтів є ургентна, тобто невідкладна, медична допомога для всіх та планова — для дітей до 18 років. Адже стоматологічні послуги є доволі вартісними, а більшість стоматологічних проблем не становлять загрози життю та здоров’ю. Тому кошти Програми спрямовуються на ті медичні послуги, які рятують життя.

Які саме стоматологічні послуги є безоплатними:
✅ ургентна (невідкладна) допомога дітям і дорослим;
планова допомога дітям, крім ортодонтичних процедур та протезування;
✅ інструментальні дослідження: внутрішньоротова та позаротова рентгенографії;
✅ своєчасне знеболення;
✅ хірургічні втручання, коли в них виникає необхідність під час невідкладної стоматологічної допомоги дорослим і дітям;
✅ обов’язкові профілактичні огляди школярів та дітей до 6 років.

Щоб зуби залишалися здоровими й не виникало потреби їх терміново лікувати, треба правильно за ними доглядати. І змалечку привчати до цього дітей.

Чистьте зуби пастою з фтором двічі не менше 2 хвилин. Фтор потрібен більшості людей для зміцнення зубної емалі, а щоб він подіяв, потрібно потримати його на зубах саме стільки часу. Особливо важливо чистити зуби перед сном, бо уві сні в нас виділяється менше слини й активно розмножуються бактерії, які псують емаль.

Також дуже важливо очищати щіткою язик 👅, бо на ньому також накопичуються бактерії. Наліт між зубами допоможе видалити зубна нитка.

Профілактично відвідуйте стоматолога щонайменше раз на рік, а краще двічі, навіть якщо не маєте природних зубів або носите протези. Раннє виявлення проблем допоможе простіше та швидше їх усунути.

🚭 Не куріть та обмежте вживання алкоголю і цукру.
Якщо у вас цукровий діабет, намагайтеся контролювати хворобу. Це зменшить ризик інших ускладнень, включно з хворобами ясен.

Пийте достатньо води. Особливо після їжі. Вона допоможе змити з зубів цукри та кислоти, які руйнують емаль.

✍️ Джерело: НСЗУ для пацієнта