До вашої уваги 18-й випуск дайджесту новин «COVID-19. Цифри і факти»

🔺Специфіка гострих респіраторних хвороб, до яких належить і COVID-19, – вражати дихальні шляхи. Водночас коронавірусне захворювання небезпечне не лише тяжким перебігом, а й низкою ускладнень, серед яких – ризик розвитку постковідного інсульту, що спричинює погіршення якості життя і загрожує інвалідизацією. Наскільки високі ці ризики, як довго зберігаються і чи можна цього уникнути – розмова з лікарем-невропатологом Юрієм ФЛОМІНИМ у рубриці «Компетентно» дайджесту «COVID-19. Цифри і факти».

🔺Також у новому випуску йдеться про дослідження CDC: адаптовані під варіант «Омікрон» вакцини проти COVID-19 знижують ризик симптоматичної інфекції, що зумовлена субваріантом XBB.1.5 («Кракен»).

🔺Результати проведеного у Швеції дослідження демонструють: після перенесеного COVID-19 є високий ризик утворення тромбів, що зберігається протягом шести місяців після захворювання.

Усі випуски дайджесту тут: https://www.phc.org.ua/promociya-zdorovya/daydzhest-pro-covid-19-cifri-i-fakti

Джерело – щотижневий дайджест новин «COVID-19. Цифри і факти», підготовлений у межах спільного зі Світовим банком проєкту МОЗ України.