ДЕНЬ МАСАЖИСТА. Масаж для здоров’я.

7 лютого в Україні з 2018 року запроваджене професійне свято – День масажиста. Мета цього заходу – відзначити масажистів, які присв’ячують своє життя нелегкій та корисній праці, допомагають дбати про здоров’я тим, хто цього потребує. А також підвищити обізнаність населення щодо цілющих властивостей масажу.

Професія масажиста вимагає витривалості та володіння знаннями з різних напрямків медицини. Адже масаж допомагає запобігти та вилікувати багато хвороб без медикаментів.

На сьогодні діє багато різновидів масажу для профілактики захворювань та доброго самопочуття. Перш за все, це масаж оздоровчий (гігієнічний), лікувальний, спортивний, косметичний.

🟢 ГІГІЄНІЧНИЙ МАСАЖ укріпляє організм, підвищує стійкість до інфекцій, здійснює профілактичний вплив на стан шкіри, підвищує її регенеративні здібності, сповільнює процеси старіння клітин епідермісу. Гігієнічний масаж підвищує працездатність, допомагає підтримувати хорошу фізичну форму й життєвий тонус людини.

Його проводять у вигляді загального масажу або масажу окремих частин тіла, крім того він може застосовуватись в поєднанні з гімнастичними вправами. Проводити гігієнічний масаж можливо в будь-який час.

Процедура масажу відноситься до однієї з найкорисніших і найприємніших, тому сеанси із задоволенням відвідують і дорослі, і діти.

🟠 СПОРТИВНИЙ МАСАЖ знімає напруження м’язів, покращує кровопостачання, допомагає підготуватись до підвищеного фізичного навантаження, а також сприяє відновленню спортсмена після закінчення занять (сприяє прискореному виводу молочної кислоти). Масаж знімає стрес, підвищує здатність до концентрації уваги та надає бадьорості, знижує ризик травмування під час виконання необхідного обсягу фізичних вправ.

🟡 КОСМЕТИЧНИЙ МАСАЖ спрямований на омолодження шкіри, уповільнення природного процесу старіння, поліпшенню кровообігу.

🟣 ЛІКУВАЛЬНИЙ МАСАЖ (МЕДИЧНИЙ МАСАЖ), спрямований на певне захворювання, його завдання – усунути або полегшити патологію того чи іншого органу. Лікувальний масаж призначається лікарем як компонент комплексного лікування пацієнтів з різними захворюваннями нервової, серцево-судинної, дихальної систем організму, опорно-рухового апарату. Він знайшов широке використання в різних сферах медицини.

Перше, на що направлений вплив масажу, – це шкіра. За допомогою масажу можна покращити її кровопостачання, обмін речовин, підвищити еластичність, та опосередковано мати можливість впливати на внутрішні органи, нервову систему і загальний стан організму.

Наступним органом позитивного впливу масажу є м’язи. При цьому посилюється кровопостачання м’язів, вони розігріваються та активно скорочуються, проходять застійні прояви в них та біль. Масаж допомагає усунути м’язове напруження, сприяє відновленню працездатності та бадьорості після фізичного навантаження.

Масаж має сприятливий вплив як у процесі лікування захворювань суглобів та зв’язок, травм та розтягувань м’язів, так і після нього – на етапі реабілітації, і не має меж для застосування.

Остеохондроз, викривлення хребта та плоскостопість, прояви які можуть бути як у дорослих, так і дітей – не єдине, з чим успішно справляється лікувальний масаж.

Прийоми масажу по різному впливають на нервову систему в залежності від сили і тривалості процедури: заспокійливо або, навпаки, збуджують, підвищують тонус, знімають больові відчуття.

Лікувальний масаж може бути як самостійним засобом, так і допоміжним у терапії різних захворювань. Так, при захворюваннях органів дихання, пневмонії для полегшення стану пацієнта проводиться масаж грудної ділянки для покращення виходу мокротиння.

🟣 При ряді захворювань внутрішніх органів показано ВІСЦЕРАЛЬНИЙ МАСАЖ, при якому фахівець здійснює ряд маніпуляцій з передньою стінкою живота.

Вакуумно-банкова терапія, згадувана ще в манускриптах Стародавнього Єгипту, використовується для лікування гіпертонії, целюліту, частих простудних захворювань та підвищення тонусу організму.

Медичний масаж може бути загальним, тобто, що охоплює весь організм, або місцевим, що виконується на певній ділянці тіла з застосуванням допустимого набору прийомів.

Лікувальний масаж може бути профілактичним, тобто для попередження захворювання чи його рецидиву, і терапевтичним, спрямованим на активне лікування захворювання.

Будьте уважні до свого здоров’я, і в цьому завжди допоможуть процедури масажу!