ЯК ПРОВЕСТИ ОЧИЩЕННЯ ТА ЗНЕЗАРАЖЕННЯ ВОДИ: ДОСЛІДЖЕННЯ КОМПЕТЕНТНИХ ФАХІВЦІВ?

З метою оцінки ефективності знезараження води за допомогою таблеток для очищення та знезараження фахівцями Державної установи” Запорізький обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я України» було проведено відбір та дослідження води річки Дніпро.

В ході дослідження було використано таблетку, що містить 0,67г  дихлорізоціанурату натрію для знезараження 10 літрів води. Діюча речовина таблеток здатна очищувати воду з водойм, колодязів, каптажів джерел від забруднення мікроорганізмами, які можуть бути причиною виникнення у людини гострих кишкових інфекцій.

За результатами проведених досліджень води не виявлено відхилень за основними показниками епідемічної безпеки, перевищення яких може призвести до виникнення інфекційних хвороб у людини. Разом з тим, виявлено перевищення нормативного показника «Залишковий активний хлор» після 30 хвилинної експозиції діючої речовини таблеток для очищення та знезараження води.

Необхідно зазначити, що таблетки для очищення та знезараження води використовуються виключно в екстрених випадках за умови відсутності доступу до безпечних альтернативних джерел питного водопостачання, наприклад, під час надзвичайних ситуацій або у польових умовах.

Працюємо далі, разом рухаємось до Перемоги!

🇺🇦