ВІРУС H1N1 (ПАНДЕМІЧНИЙ ГРИП)

Вірус Н1N1 ( іноді називають «пандемічний грип», «каліфорнійський грип» ) викликає інфекційне захворювання у людей. Цей тип вірусу був вперше виявлений у людей у Сполучених штатах у квітні 2009 року.

Дослідження показали, що новий вірус грипу був результатом потрійного реасортименту вірусів пташиного, свинячого та людського грипу.

Ці властивості привели до того, що ВООЗ у 2009 році підвищила рівень загрози глобальної пандемії з 4 до 5 рівня по шестибальній шкалі.

За період 2009-2010 роки на це захворювання перехворіло від 11 до 21 відсотка тодішнього населення світу- або близько 700 мільонів -1,4 мільярда осіб.

Захворювання, викликане даним штамом вірусу, вражає молоде працездатне населення, в тому числі вагітних. Також в групі ризику перебувають маленькі діти та особи похилого віку, для яких характерні високі показники щодо виникнення ускладнень та смертності. Ускладнюється перебіг хвороби при наявності супутніх серцево-судинних захворювань, захворювань органів дихання , цукрового діабету, ослабленої імунної системи, ожиріння тощо.

Вірус грипу небезпечний, але не всесильний. Найбільш дієвий спосіб уникнути зараження- профілактичні щеплення, які бажано роботи кожного року. Сучасні вакцини оновлюються щорічно, вони безпечні та ефективні.

Вакцина захищає від усіх актуальних штамів грипу. Найкращий час для проведення вакцинації- напередодні грипозного сезону- у вересні- жовтні. У всіх випадках- питання стосовно вакцинації треба вирішувати індивідуально, враховуючи загальний стан здоров’я, показання та протипоказання і тільки – після огляду лікаря.

Бережіть себе!

Допис підготувала завідувач вірусологічної лабораторії ДУ “Запорізький ОЦКПХ МОЗ України” Олена Зеленухіна