9 ЛЮТОГО – ДЕНЬ СТОМАТОЛОГА

Питання: «Коли слід чистити зуби — одразу після пробудження чи після сніданку?» виникає, мабуть, щоранку у свідомості людини, яка відповідально відноситься до стану свого здоров’я!

Правило, що наказує проводити якісну гігієну ротової порожнини вранці та ввечері, відоме з раннього дитинства. Необхідно це для того, щоб не дати бактеріям зафіксуватися на зубах та викликати низку захворювань зубів або ясен. Якщо проводити гігієну ротової порожнини рідше двох разів на добу, то ризик виникнення карієсу збільшується.

Після пробудження для нейтралізації можливого неприємного присмаку у роті можна скористатися ополіскувачем. Зробити ж чистку зубів за допомогою зубної щітки і пасти — після сніданку через 15 хвилин, оскільки потрібен час для відновлення кислотно-лужного балансу в порожнині рота.

🦷 ЯК ПРАВИЛЬНО ЧИСТИТИ ЗУБИ?

Всі ми чистимо зуби щодня, з дитинства цей ритуал настільки увійшов у звичку будь-якої людини, що виконується майже автоматично. На жаль, багатьма він при цьому виконується неправильно або не зовсім правильно, що призводить до багатьох проблем зі здоров’ям зубів.

Деякі загальні поради.

✅ Дуже бажано чистити зуби 3 рази на день. А саме: вранці, до сніданку (оскільки вночі активно формується зубний наліт), після сніданку, щоб зуби якомога довше залишалися чистими до наступного прийому їжі, і ввечері, перед тим, як лягти спати. Якщо у вас є можливість чистити зуби щоразу після того, як ви поїли – робіть це!

✅ Чистити не менше трьох хвилин, якщо ви використовуєте звичайну зубну щітку, і не менше двох хвилин, якщо застосовуєте сучасну електричну щітку. Дуже важливо повністю видалити із зубів наліт. Він є колонією шкідливих мікроорганізмів, які безпосередньо руйнують зуби, створюючи в роті кисле середовище. Їхнє розмноження провокується залишками їжі, що залишаються на зубах.

🔵 ПРАВИЛЬНА ТЕХНІКА ЧИЩЕННЯ.

Поради щодо того, як правильно чистити зуби, слід розділити на дві частини: для дітей та дорослих.

👶 Для дітей, які мають ще молочні зуби, оптимально підходить «круговий» метод чищення. Обов’язково поясніть та покажіть дитині, як слід чистити зуби! Полягає метод у тому, що зуби очищаються обертальними рухами – спочатку зовнішня та внутрішня поверхні (з обов’язковим захопленням краю ясен), а потім жувальна поверхня задніх зубів – також круговими рухами, але вже у горизонтальній, а не вертикальній площині.

🧔‍♂️А як дорослим правильно чистити зуби?

З постійними зубами дещо складніше. Для початку, щітку потрібно розташувати під кутом приблизно в 45 градусів по відношенню до жувальної поверхні і почати очищати лицьову та внутрішню сторону вертикальними рухами: ставимо щітку до ясна і ведемо її до ріжучої або жувальної поверхні, на кожному сегменті зубів, який щітка перекриває за один раз, робимо по десять рухів, що підмітають. Самі жувальні поверхні спочатку очищаються рухами, що вимітають, у напрямку від глотки до губ. Скільки чистити зуби в такий спосіб, залежить від ступеня забруднення. Після фінальна чистка, яка вже проводиться легкими круговими рухами при щільно зімкнутих щелепах.

❗️ Стоматологи забороняють замість зубної пасти використовувати такі абразиви як морська або кам’яна сіль, сода, товчене деревне вугілля. Це речовини з високою абразивністю. Вони дряпають емаль, відкриваючи шлях до проникнення бактерій в емаль, підвищують чутливість зубів.

Чистіть зубки правильно та слідкуйте за гігієною ротової порожнини! 🇺🇦