ЯБЛУКА: ЗДОРОВІ ПЕРЕВАГИ

Яблука, мабуть, є найпоширенішими в Україні фруктами. Проте, можемо навести щонайменше 10 причин чому яблука корисні для здоров’я і їх варто ввести у свій щоденний раціон.

👍 ВІТАМІНИ

Середнє яблуко вагою 182 грами містить усього 95 калорій і водночас 14% добової норми (ДН) вітаміну С, 6% ДН калію, 5% ДН вітаміну К, 2–4% ДН марганцю, міді та вітамінів А, Е, В1, В2 та В6.

👍 ВІДЧУТТЯ СИТОСТІ

Високий вміст харчових волокон та води роблять яблука чудовим продуктом для наповнення шлунка та досягнення відчуття ситості. У дослідженні люди, які з’їдали декілька шматочків яблука перед прийомом їжі, відчували себе більш ситими порівняно з тими, хто не їв яблук або вживав яблучне пюре чи яблучний сік. Крім того, вони споживали в середньому на 200 калорій менше.

👍 ЗДОРОВ’Я СЕРЦЯ

Споживання яблук зменшує ризик серцевих захворювань. Фрукти багаті на розчинні харчові волокна, що допомагає знизити рівень поганого холестерину в крові. Крім того, в шкірці яблук містяться поліфеноли, які мають антиоксидантну дію, наприклад, флавоноїд епікатехін, який сприяє нормалізації артеріального тиску. Аналіз результатів відповідних досліджень показав: регулярне вживання флавоноїдів зменшує ризик інсульту на 20%.

👍 ЗМЕНШЕННЯ РИЗИКУ ДІАБЕТУ 2 ТИПУ

У багатьох спостереженнях встановлено, шо одне яблуко в день зменшує ризик діабету 2 типу на 28% порівняно з відмовою від споживання яблук. Навіть вживання кількох яблук на тиждень має схожий захисний ефект. Ймовірно, поліфеноли в яблуках допомагають запобігти пошкодженню бета-клітин в острівцях підшлункової залози. Бета-клітини виробляють у нашому організмі інсулін та можуть неоптимально функціонувати у людей з діабетом 2 типу.

👍 ПРЕБІОТИКИ

Яблука містять пектин — тип клітковини, яка діє як пребіотик, тобто є “паливом” для корисних бактерій у кишківнику. Пребіотична дія яблук є основою їх профілактичних властивостей від ожиріння, діабету 2 типу та атеросклеротичних захворювань серця з судинами.

👍 ДОПОМОГА ПРИ АСТМІ

Яблука багаті на антиоксиданти, що сприяють захисту легень від пошкодження вільними радикалами.

👍 ЗДОРОВ’Я КІСТОК

Вживання фруктів робить наші кістки щільнішими, що є маркером їх здоров’я. Дослідники вважають, що збільшенню щільності та міцності кісток сприяють антиоксидантні та протизапальні сполуки фруктів, зокрема яблук. В одному дослідженні групи жінок їли різні страви, які включали свіжі яблука, очищені яблука, яблучне пюре або не містили яблук. У тих, хто їв яблука, організм втрачав менше кальцію, ніж у тих, хто не вживав їх взагалі.

👍 ЗАХИСТ ВІД УШКОДЖЕНЬ СЛИЗОВОЇ ОБОЛОНКИ ШЛУНКУ, ВИКЛИКАНИХ ПРОТИЗАПАЛЬНИМИ ЗАСОБАМИ

Клас лікарських засобів, відомий як нестероїдні протизапальні препарати (НПЗП), часто викликає пошкодження слизової оболонки шлунка. Дослідження in vitro і на щурах показало, що сушений заморожений екстракт яблука допомагає захистити клітини шлунку від ушкоджень, пов’язаних із вживанням НПЗП.

👍 ЗДОРОВИЙ МОЗОК

Яблучний сік може запобігти віковому зниженню розумової активності та кількості нейромедіатору ацетилхоліну, що відповідає за навчання, мислення та пам’ять. Низький рівень ацетилхоліну пов’язаний із хворобою Альцгеймера.

🍎 Отже, вживання яблук позитивно впливає на організм та зменшує ризик багатьох основних захворювань, у тому числі діабету та онкології. Щоб отримати максимальну користь від яблук, їжте їх зі шкіркою, що містить половину клітковини та багато поліфенолів.

Харчуйтеся правильно й живіть без хвороб!💙💛

✍️ Джерело: Підготовлено за матеріалами Асоціації дієтологів України портал «ЗнаЇмо»