ПІДВИЩУЄМО РІВЕНЬ ПРОФЕСІЙНИХ ЗНАНЬ

Лікар епідеміолог відділення організації епідеміологічних досліджень Запорізького обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ України — Жабко Анастасія Антонівна, після проходження конкурсного відбору (співбесіда, профільне тестування), розпочала навчання з польової епідеміології в Грузії.
Східно-Європейська та Південно-Кавказька Програма Навчання Польової Епідеміології (EECA FETP-I) — це програма навчання без відриву від роботи для фахівців у галузі охорони здоров’я та ветеринарів. Програма складається з п’яти 1-2-тижневих дидактичних семінарів у Грузії, які супроводжуються польовими роботами в країні проживання резидентів під настановою менторів ( кураторів-тренерів).

Передбачається, що під час програми резиденти продовжуватимуть працювати на своїй постійній роботі. Програма навчання розрахована на 10 місяців.

Основними цілями програми є:

Надання необхідних послуг з охорони здоров’я країні шляхом посилення:

Реагування на гострі проблеми,такі як спалахи захворювань та природні та антропогенні катастрофи

Систем епіднагляду -шляхом проведення оцінок, управління поточними або новими системами епіднагляду та навчання місцевого медичного персоналу

Потенціалу та інфраструктури систем громадської охорони здоров’якраїни

Наукового обґрунтування програм та політичних рішеньз профілактики та контролю захворювань та станів – ключ до впливу на громадську охорону здоров’я

Поширенняепідеміологічної інформації шляхом внесення вкладу до національного епідеміологічного бюлетеня, публікації журнальних статей та подання даних епіднагляду особам, які приймають рішення

Посилення обміну інформацією між країнами для запобігання широкому поширенню спалахів захворювань

Підготовка кадрів фахівців у галузі охорони здоров’я, які працюють над пріоритетними проблемами в країні.

Головний принцип FETP – використання доказових даних для досягнення цілей суспільної охорони здоров’я. FETP знайомить з міжнародними стандартами епідеміології та розвинути мислення, засноване на доказах, щоб резиденти набули здатності підкріплювати аргументи переконливими доказами та впливати на людей прогресивними способами. FETP формує одноманітний спосіб мислення фахівців у галузі охорони здоров’я з різною освітою та досвідом, сприяє співпраці між відомствами та допомагає резидентам виконувати свою роботу з високою ефективністю.

Когорта з 20 резидентів, по чотири резиденти від кожної країни, набираються щороку. Вони обираються як із Міністерства охорони здоров’я, так і з Міністерства сільського господарства для реалізації підходу “Єдине здоров’я”.

Семінари включають навчальні курси з епіднагляду за громадською охороною здоров’я, базової та просунутої епідеміології, комунікації у сфері громадської охорони здоров’я, складання технічних звітів, аналізу даних із використанням статистичної програми та презентації польового дослідження.

Найбільш суттєвою частиною програми є польові роботи, такі як розслідування спалахів та реагування на надзвичайні ситуації в галузі охорони здоров’я, а також проведення запланованих епідеміологічних досліджень.
Національні ментори нададуть наставництво своїх резидентів через весь курс.

Після виконання щонайменше 60% компетенцій резиденти отримають сертифікат про закінчення програми на церемонії завершення навчання.

Пишаємось нашими високопрофесійними фахівцями!