АКЦЕНТУЄМО УВАГУ ДІТЕЙ НА ДОТРИМАННІ ПРАВИЛ ОСОБИСТОЇ ГІГІЄНИ. МИТТЯ РУК.

Дітям необхідно акцентувати увагу на дотриманні в повсякденному житті.

Важливим моментом в цьому є МИТТЯ РУК.

Кожного дня ми торкаємося різних предметів та поверхонь: дверні ручки, кнопки ліфта, поруччя, телефони, вимикачі світла, столи та ін. На руках людини живе найбільше бактерій, в середньому 840 тис. різних мікроорганізмів. Значна частина з них знаходяться під нігтями та в складках шкіри.

Більшості інфекцій, що передаються через брудні руки можна запобігти завдяки дотриманню гігієни рук: мити руки краще в теплій воді, не менше 20-ти секунд. Окріп не підвищую ефективність миття, а може призвести до запалення шкіряних покривів. Краще використовувати рідке мило з дозатором, а після миття рук – одноразові рушники.

Руки треба мити в міру забруднення – з милом перед прийомом їжі, після контакту з тваринами, після контакту з брудними поверхнями; перед одяганням контактних лінз, після повернення з вулиці, відвідування туалету та інше.
Це є обов’язковим заходом для запобігання поширенню інфекцій , особливо кишкових.

✍️ Матеріал підготувала лікар відділу епідеміологічного нагляду (спостереження) та профілактики неінфекційних захворювань Державної установи «Запорізький ОЦКПХ МОЗ України» Наталія Кирилова