ЩО НЕОБХІДНО ЗНАТИ ПРИ РОБОТІ З РЕНТГЕНІВСЬКИМИ АПАРАТАМИ

Державні санітарні правила і норми № 6.6.3-150-2007 «Гігієнічні вимоги до влаштування та експлуатації рентгенівських кабінетів і проведення рентгенологічних процедур» встановлюють основні принципи, вимоги та норми із забезпечення захисту персоналу медичного, віднесеного до категорії А та Б, пацієнтів і населення при проведенні медичних рентгенологічних процедур з діагностичною, профілактичною, терапевтичною та дослідницькою метою незалежно від методу їх проведення.

⚠️ При рентгенологічних процедурах на персонал можуть діяти такі небезпечні та шкідливі фактори :
🔲 рентгенівське випромінювання;
🔲 пил свинцю у повітрі, на поверхні устаткування, підлозі, тощо;
🔲 продукти іонізації повітря (озон, окисли азоту);
🔲 хімічно активні речовини;
🔲 небезпечний рівень напруги в електричних ланцюгах, замикання яких може проходити через тіло людини;
🔲 підвищена температура елементів технічного оснащення;
🔲 підвищений півень шуму, що створюється технічним оснащенням;
🔲 повітряна й контактна передача інфекції.

Радіаційна безпека персоналу рентгенівського кабінету забезпечується конструкцією рентгенівських апаратів, проектними рішеннями, використанням стаціонарних, пересувних та індивідуальних засобів радіаційного захисту, оптимальною організацією роботи кабінету, оптимальними умовами проведення рентгенологічних досліджень та здійсненням постійного радіаційного контролю.

☣️ Станом на сьогодні, ДУ «Запорізький обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» має єдину радіологічну лабораторію в Запорізькій області, яка здійснює розрахунок захисту від іонізуючого випромінювання в приміщеннях на підставі наданих документів при заміні рентгенівських апаратів та проводить дозиметричний контроль.

👉 Спеціалісти наших лабораторій можуть провести вимірювання фізичних факторів та концентрації хімічних речовин в приміщеннях рентгенівських кабінетів.

За консультацією можна звернутися за телефоном ☎️ (061) 702-34-67.

✍️ Матеріал підготувала завідувач відділу організації та забезпечення лабораторних досліджень ДУ «Запорізький ОЦКПХ МОЗ України» Оксана Шамрай