Засідання робочої групи по вирішенню питань покращення атмосферного повітря міста Запоріжжя

23.02.2023 р. за головування секретаря міської ради Анатолія КУРТЄВА проведено чергове засідання робочої групи по вирішенню питань покращення атмосферного повітря міста Запоріжжя.

В заході прийняла участь заступник генерального директора з впровадження системи управління якістю лабораторних досліджень Ольга ГАВРІКОВА, яка надала пропозиції ДУ «ЗАПОРІЗЬКИЙ ОЦКПХ МОЗ» у технічне завдання на розробку Програми охорони довкілля щодо поетапного зниження викидів забруднюючих речовин суб’єктами господарювання м. Запоріжжя.

Під час засідання за активною участю представників громадських організацій, провідних науковців, фахівців у сфері промислової і медичної екології, постійної депутатської комісії з питань екології Запорізької міської ради був визначений та підтриманий в.о. міського голови Анатолієм КУРТЄВИМ основний принцип формування нової Програми, яка фінансуватиметься коштом міського бюджету, – застосування сучасних інструментів та методик для вирішення довготривалих екологічних проблем міста Запоріжжя.

Фахівці Управління з питань екологічної безпеки Запорізької міської ради запевнили присутніх на засіданні, що розроблювана Програма буде містити оцінку ризику здоров’ю населення міста Запоріжжя. Результати оцінки ризику дозволять визначити найбільш уразливі території та групи населення міста, для яких забруднення атмосферного повітря створює неприйнятний рівень ризику для здоров’я. Програма буде містити заходи щодо мінімізації цих ризиків до прийнятного рівня та оздоровлення середовища життєдіяльності мешканців міста Запоріжжя в цілому.

ДУ «ЗАПОРІЗЬКИЙ ОЦКПХ МОЗ» наразі має лабораторне обладнання по визначенню середньодобових концентрацій забруднюючих речовин пил дрібнодисперсний РМ 2,5, озон, азоту двоокис та методику, затверджену наказом МОЗ України від 17.01.2022 року №89 «Про затвердження Методичних рекомендацій «Оцінка ризику для здоров’я населення від забруднення атмосферного повітря», застосування яких у Програмі дозволить виконати завдання по оцінці ризику. Відповідні пропозиції були надані начальнику Управління з питань екологічної безпеки Запорізької міської ради Глібу ЗОЛОТАРЬОВУ.

Міська влада у партнерстві з фахівцями та екологічними активістами під час засідання задекларувала рішучий намір застосовувати нову філософію у провадженні екологічної політики міста Запоріжжя. ДУ «ЗАПОРІЗЬКИЙ ОЦКПХ МОЗ» готовий стати дієвим партнером у формуванні технічного завдання, розробці Програми та реалізації запланованих в ній заходів.