ПРО МОНІТОРИНГ РАДІАЦІЙНОГО ФОНУ В МІСТІ ЕНЕРГОДАР ТА В ЗАПОРІЗЬКІЙ ОБЛАСТІ

Наразі Запорізька атомна електростанція, яка є найпотужнішою АЕС в Європі не працює.

Для охолодження реакторів, які знаходяться в неактивному стані, використовується вода з Каховського водосховища.

У зв’язку зі скидом води через Каховську ГЕС, що здійснюють російські окупанти, рівень Каховського водосховища знижується, що збільшує ризик виникнення можливої нештатної ситуації.

Висококваліфікаційні фахівці Державної установи “Запорізького обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ України” з 24 лютого 2022 року і до теперішнього часу (з початку війни), працюють в посиленому режимі та виконують кожні дві години цілодобовий контроль за рівнем гамма-фону на території області в режимі.

❗️ В разі виникнення позаштатної ситуації ми негайно проінформуємо про це уповноважені органи та органи влади.

Також інформуємо про те, що моніторинг радіаційного фону здійснюється Головним управлінням ДСНС України у Запорізькій області, Запорізьким обласним центром з гідрометеорології та Міжнародним агентством з атомної енергії — МАГАТЕ.

Питання радіаційного стану на території області та міста Енергодар знаходиться на контролі Запорізької обласної військової адміністрації, ДП “НАЕК “Енергоатом”.

✅ Станом на 17.00 годину 24.02.23 року гамма – фон становить 10 мкР/год – 11 мкР/год та є таким, який не перевищує природний фон, властивий території Запорізької області та не несе загрозу життю та здоров’ю населення.

Бережіть себе та будьте здорові! 💙💛

Працюємо. Вистоїмо. Переможемо! 🇺🇦