
Авітаміноз – це захворювання, спричинене відсутністю в організмі необхідних вітамінів. авітаміноз, як зрозуміло з назви, вражає людей з настанням тепла.
Після зимової “сплячки” нашому організму потрібні сили, а відтак – вітаміни, щоб адаптуватися до нового режиму та побороти сезонну депресію.
Авітаміноз здебільшого є наслідком нераціонального харчування та зниження фізичних навантажень протягом тривалого часу. Протягом зими наш організм ніби перебудовується на існування в режимі “зимової сплячки”, тому ближче до весни йому важче працювати у новому режимі.
Авітаміноз – загальні симптоми:
Головний біль
Втома
Млявість
Нудота
Сонливість
Часті застуди
М’язова слабкість
Зниження імунного бар’єру.
Нестачу вітамінів досить просто подолати, якщо додати корективи в свій раціон і освоїти деякі кулінарні хитрощі.
Жиророзчинні вітаміни, наприклад А, D, Е, накопичуються за умови, що їх надходить більше, ніж потрібно, а ось з водорозчинним вітаміном (це все групи В і С) ситуація інша: їхні надлишки просто виводяться з сечею. Словом, підгодовувати організм потрібно регулярно.
Профілактика весняного авітамінозу включає кілька простих і всім відомих способів, але, на жаль, на практиці далеко не завжди до них ставляться серйозно. Найголовніший принцип у попередженні авітамінозу – це збалансоване харчування.
Особливо під час війни, коли люди постійно перебувають у стресовому стані, важливо берегти себе: для профілактики авітамінозу також необхідно часто гуляти на свіжому повітрі, виконувати прості фізичні вправи, які зміцнюють здоров’я і покращують загальне самопочуття.
Не варто забувати про повноцінний відпочинок і достатню кількість сну.
Бережіть себе та будьте здорові!