ДОЛАЄМО АВІТАМІНОЗ РАЗОМ!

Авітаміноз – це захворювання, спричинене відсутністю в організмі необхідних вітамінів. авітаміноз, як зрозуміло з назви, вражає людей з настанням тепла.

Після зимової “сплячки” нашому організму потрібні сили, а відтак – вітаміни, щоб адаптуватися до нового режиму та побороти сезонну депресію.

Авітаміноз здебільшого є наслідком нераціонального харчування та зниження фізичних навантажень протягом тривалого часу. Протягом зими наш організм ніби перебудовується на існування в режимі “зимової сплячки”, тому ближче до весни йому важче працювати у новому режимі.

Авітаміноз – загальні симптоми:

🔸 Головний біль

🔸 Втома

🔸 Млявість

🔸 Нудота

🔸 Сонливість

🔸 Часті застуди

🔸 М’язова слабкість

🔸 Зниження імунного бар’єру.

Нестачу вітамінів досить просто подолати, якщо додати корективи в свій раціон і освоїти деякі кулінарні хитрощі.

Жиророзчинні вітаміни, наприклад А, D, Е, накопичуються за умови, що їх надходить більше, ніж потрібно, а ось з водорозчинним вітаміном (це все групи В і С) ситуація інша: їхні надлишки просто виводяться з сечею. Словом, підгодовувати організм потрібно регулярно.

🧑‍⚕️ Профілактика весняного авітамінозу включає кілька простих і всім відомих способів, але, на жаль, на практиці далеко не завжди до них ставляться серйозно. Найголовніший принцип у попередженні авітамінозу – це збалансоване харчування.

Особливо під час війни, коли люди постійно перебувають у стресовому стані, важливо берегти себе: для профілактики авітамінозу також необхідно часто гуляти на свіжому повітрі, виконувати прості фізичні вправи, які зміцнюють здоров’я і покращують загальне самопочуття.

🥱 Не варто забувати про повноцінний відпочинок і достатню кількість сну.

Бережіть себе та будьте здорові! 💙💛