Державна установа "Запорізький обласний лабораторний центр
Міністерства охорони здоров'я України"

Приймальня (061) 283-17-00, e-mail: zpoblses@ukr.net

Вхід для користувачів

Швидкі посилання 

В Україні стартував місячник боротьби із раком молочної залози (01/10/2013)

З 1 жовтня в Україні стартував проект "Турбуйся про них!", спрямований на проведення протягом жовтня низки інформаційно-роз'яснювальних заходів на тему профілактики захворювання на рак молочної залози (РМЗ).

У рамках проекту перевіритись на рак грудей зможуть жінки-співробітниці засобів масової інформації. Зокрема, до 11 жовтня по редакціях столичних ЗМІ буде курсувати мобільний мамографічний комплекс: у визначений день жінки віком до 40 років зможуть безкоштовно зробити УЗД молочних залоз, а старші – мамографію, а також отримати професійну консультацію лікаря-онколога. Проект покликаний звернути увагу журналістів на серйозність ризиків захворювання раком молочної залози. А також поінформувати представників ЗМІ, а з їхньою допомогою і українців, про вирішальні чинники у запобіганні раку грудей, профілактику і лікування цієї хвороби.

"Рак молочної залози посідає перше місце в структурі онкологічних захворювань жіночого населення України та більшості економічно розвинутих країн світу. Рівень захворюваності цим недугом в Україні за останні 50 років зріс більше ніж учетверо – з 17,6 до 70,9 на 100 тис. жіночого населення – і не має тенденції до зниження, що викликає велику турботу українських онкологів", – відзначив під час прес-конференції в ІА "Уніан" директор Департаменту реформ та розвитку медичної допомоги Міністерства охорони здоров'я України Микола Хобзей.

Також він додав, що серед тих, хто захворів на рак молочної залози, 25,6 %, жінки віком 30-54 років. Тобто, особи репродуктивного та працездатного віку, що призводить до значних втрат життєвого потенціалу жіночої популяції України.

Головним у боротьбі проти раку молочної залози залишається його раннє виявлення, що дозволяє поліпшити результати лікування і виживання пацієнтів. Рак на ранніх етапах протікає безсимптомно або проявляє себе слабо. Тому жінкам рекомендовано щомісяця проводити самообстеження молочних залоз на наявність в них будь-яких змін: розміру, форми або контуру; появи ущільнень розміром з горошину чи більше; змін шкірних покривів молочної залози або соска (брижі, зморшкувата шкіра, лущення або запалення); почервоніння шкірних покривів молочної залози або соска; збільшення лімфатичних вузлів.

Крім самообстежень кожній жінці віком від 18 років потрібно раз на рік проходити обстеження у мамолога, а досягнувши 40 років – профілактичне обстеження: огляд мамолога, мамографію та УЗД малочних залоз. За даними Національного канцер-реєстру, в 2011 році в Україні на профілактичних оглядах виявлено 27,9 % випадків РМЗ серед жіночого населення.

"Понад 30% захворювань на РМЗ сьогодні діагностуються на пізніх етапах – третя або навіть четверта стадія. Жінки надто пізно звертаються до лікаря. Саме профілактика та рання діагностика дозволяє максимально ефективно провести лікування та уникнути інвалідизації", – наголосив онколог-хірург Черкаського обласного онкологічного диспансеру Костянтин Самохвал.

Для профілактики раку молочної залози лікарі рекомендують вести здоровий спосіб життя. Правильне харчування, фізична активність, не зловживання алкоголем, боротьба із зайвою вагою і ожирінням можуть зрештою призвести до зниження захворюваності на рак молочної залози в довготривалій перспективі. Також сюди варто включити правильний вибір спідньої білизни та грудне вигодовування.

Перші обстеження журналісток вже відбулися 30 вересня – перевіритися у лікарів вдалося близько 80 співробітницям ІА "Укрінформ". Протягом найближчих двох тижнів лікарі відвідають редакції телевізійних каналів "1+1", "Новий канал", "Перший національний", "СТБ", "5 канал", "Інтер", інформаційних агентств "УНІАН", "УНН", видань "Вести", "Аргументы и факты", "Корреспондент", "Комсомольская правда" та радіо "Ера".

Також акції безкоштовного обстеження журналісток "Турбуйся про них!" пройдуть і в інших регіонах України у форматі Днів відчинених дверей. Співробітниці редакцій ЗМІ в областях будуть поінформовані щодо днів, часу та місця проведення безкоштовних обстежень молочних залоз у лікувальних закладах обласних центрів.

Підсумки акції будуть підбиті 18 жовтня під час прес-конференції, яка відбудеться у рамках "Школи медичної журналістики", присвяченій темі раку молочної залози.

Акція "Турбуйся про них!" відбувається за ініціативи громадської спілки "Міжнародний Клуб Лікарів та Фармацевтів" і фармацевтичної компанії "Рош Україна", у партнерстві із Черкаським обласним онкологічним диспансером, онкологічною клінікою "Інновація" та постачальниками медичного обладнання – компанія УМТ та "Укрбіомед", а також за підтримки МОЗ України.

Прес-служба МОЗ України

01/10/2013


Архів по роках: 2007 | 2008 | 2009 | 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021

Прес-службаІсторіяНормативні документиЛабораторний центрДокументиЩо необхідно знатиГромадське здоров'яНаукові матеріалиПублічна інформація
Copyright © iC