Державна установа "Запорізький обласний лабораторний центр
Міністерства охорони здоров'я України"

Приймальня (061) 283-17-00, e-mail: zpoblses@ukr.net

Вхід для користувачів

Швидкі посилання 

В Україні діти повністю забезпечені необхідними лікарськими препаратами і медичними виробами (04/10/2013 09:16)

В Україні діти повністю забезпечені необхідними лікарськими препаратами і медичними виробами. Про це повідомила під час брифінгу, який відбувся в МОЗ України, начальник Управління державних цільових програм та державних закупівель Міністерства охорони здоров’я України Галина Довганчин.

«На сьогодні здійснено закупівель лікарських засобів і виробів медичного призначення на 1 884,20 млн. грн., що складає 86,2% від річного плану фінансування – повідомила Галина Довганчин. – Тривають додаткові закупівлі, в межах заощаджених бюджетних коштів, і закупівлі за новими напрямами забезпечення, кошти на які було виділено протягом року, а це ще загалом на 302,8 млн. грн. (13,8%)».

За її словами, на сьогодні укладено 243 договори на поставку лікарських засобів і медичних виробів за закупівлями поточного року на загальну суму 1 839,6 млн. грн. (84,1%), на стадії укладання перебуває сім договорів на 44,6 млн. грн. (2,0%).

«Поточний рік вирізняється також поступовим збільшенням обсягів державного фінансування за найбільш соціально важливими напрямами забезпечення (гемофілія – 63,6 млн. грн., дитяча онкологія – 237 млн. грн., нефрологія – 12 млн. грн., хронічний мієлоїдний лейкоз – 64 млн. грн., а також фінансування нових напрямів забезпечення (ювенільний ревматоїдний артрит – 16,8 млн. грн., вірусні гепатити – 33,3 млн. грн., мукополісахаридоз – 40 млн. грн.., аутизм – 10 млн. грн.)», – наголосила урядовець.

Вперше за останні роки основні закупівлі на виконання державних цільових програм та комплексних заходів програмного характеру було здійснено до травня місяця поточного року. Фактично за перші п'ять місяців поточного року проведені основні державні закупівлі поточного року, зауважила Галина Довганчин.

Вона також наголосила на тому, що цього року збільшено фінансування на закупівлю лікарських препаратів для лікування онкохворих дітей до 216 млн. грн. (плюс 125 млн. грн. у порівнянні із минулим роком), виробів медичного призначення для дитячого діалізу (нефрологія дитяча) до 8,04 млн. грн. ( плюс 5 млн. грн. у порівнянні із 2012 роком), виробів медичного призначення для перитонеального діалізу (нефрологія доросла) до 12 млн. грн. (плюс 5 млн. грн. у порівнянні із 2012 роком), медикаментів для лікування хворих дітей на хворобу Гоше до 15,3 млн. грн. (плюс 10 млн. грн. у порівнянні із минулим роком).

Водночас, в межах централізованого забезпечення, здійснюється закупівля автомобілів швидкої медичної допомоги на 920 млн. грн. Розкриття пропозицій учасників торгів очікується 10 жовтня.

«В середньому кожна третя-четверта «копійка» бюджетних коштів йде на підтримку вітчизняного виробника, – розповіла вона. – Розуміючи важливість захисту національних інтересів на внутрішньому ринку, МОЗ України підтримує максимальне залучення вітчизняних виробників до участі в держаних закупівлях та готове вживати відповідні заходи, в межах законодавства, щодо закупівель якісних вітчизняних аналогів імпортованої продукції».

За її словами, майже третина закупівель у грошовому виразі у 2012 році була здійснена у вітчизняного виробника, у той час як ще у 2011 – близько чверті закупівель. Тобто місце вітчизняного виробника у структурі закупівель МОЗ України поступово поліпшується, переконана Галина Довганчин.

Також урядовець розповіла, що в останні місяці МОЗ України докладає максимум зусиль, аби процес закупівель зробити максимально відкритим і публічним. Міністерство забезпечує широке висвітлення інформації щодо закупівель і забезпечення закладів охорони здоров’я.

«Інформація щодо здійснення закупівель публікується на офіційному сайті МОЗ України, розміщуються численні прес-релізи та інформаційні матеріали. На офіційному web-сайті МОЗ України громадяни можуть бачити, які препарати закуплені, які поставлені (у т.ч. за якими серія – критерій виокремлення державних закупівель безкоштовного забезпечення), які препарати надійшли до регіонів і які наявні залишки – розповіла Галина Довганчин. – До процедур закупівель на усіх стадіях їх здійснення мають доступ громадські, пацієнтські організації і асоціації».

Також вона наголосила, що сьогодні налагоджено систему інформування населення щодо наявності препаратів для лікування онкохворих дитячого віку. «З метою інформування населення, МОЗ України доручило територіальним органам з питань охорони здоров’я забезпечити розміщення на інформаційних стендах у відділеннях закладів охорони здоров’я інформацію щодо наявності лікарських засобів для лікування дітей, хворих на онкологічні та онкогематологічні захворювання, котрі закуплені за кошти державного бюджету», – зазначила Галина Довганчин. У подальшому передбачається поширення позитивного досвіду інформування на інші напрямки забезпечення.

Прес-служба МОЗ України

04/10/2013 09:16


Архів по роках: 2007 | 2008 | 2009 | 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021

Прес-службаІсторіяНормативні документиЛабораторний центрДокументиЩо необхідно знатиГромадське здоров'яНаукові матеріалиПублічна інформація
Copyright © iC