Державна установа "Запорізький обласний лабораторний центр
Міністерства охорони здоров'я України"

Приймальня (061) 283-17-00, e-mail: zpoblses@ukr.net

Вхід для користувачів

Швидкі посилання 

В Україні відбудуться Національні Дні Псоріазу (04/10/2013 09:27)

З 22 до 31 жовтня 2013 року на території України пройде низка заходів, присвячених актуалізації проблеми псоріазу. Для досягнення найкращих результатів до вирішення цієї проблеми долучаться українські дерматологи, ревматологи, терапевти та сімейні лікарі.

Протягом цих днів відбудуться інформаційно-освітні заходи, які привернуть увагу громадськості до захворювання та дозволять пацієнтам ефективніше боротися з хворобою. Для лікарів будуть проведені семінари і тренінги, які нададуть змогу фахівцям отримати найсучасніші дані щодо діагностування, контролю та лікування псоріазу.

«Ми оголосимо псоріазу війну в національному масштабі. Планується, що Всеукраїнський онлайн-семінар для лікарів відкриє лекція Міністра охорони здоров’я України Раїси Богатирьової. Наразі готуються до друку методичні вказівки для лікарів з діагностування та лікування псоріазу. Для пацієнтів планується видати книгу з порадами та рекомендаціями щодо контролю захворювання та догляду за власним тілом. Також в усіх регіонах розповсюджуватимуть інформаційні матеріали, які допоможуть отримати глибше розуміння проблеми», – повідомив один з ініціаторів Національних Днів Псоріазу, головний позаштатний дерматовенеролог МОЗ України Олександр Літус.

За його словами, комплексний підхід українських фахівців у вирішенні цієї проблеми свідчить про невпинний процес розвитку української дерматологічної та суміжних галузей.

«На жаль, значна частина українців, хворих на псоріаз, не поінформовані про можливість отримання професійної консультації та високоякісної спеціалізованої медичної допомоги з застосуванням апаратних, медикаментозних методів лікування, бальнеотерапії, психотерапії тощо. Наша мета – виключити користування послугами та ліками сумнівної якості, що призводять до тяжких наслідків захворювання та інвалідності. Для цього необхідні, в першу чергу, масові роз’яснювальні заходи з боку органів охорони здоров’я та профільних громадських організацій», – переконаний Президент Української Академії Дерматовенерології, професор, доктор медичних наук Олег Каденко.

Серед низки заходів відбудеться Всеукраїнський онлайн-семінар для лікарів, «Школа Псоріазу» для дерматовенерологів в межах Київських Дерматологічних Днів та інші заходи.

Національні Дні Псоріазу пройдуть під патронатом Міністерства охорони здоров’я України, Національної академії медичних наук України, кафедри дерматовенерології НМАПО ім. П. Л. Шупика, за підтримки Української Асоціації Псоріазу, Української академії дерматовенерології та низки міжнародних фармацевтичних компаній.

Довідка:

Псоріаз – хронічне захворювання шкіри, яке виникає внаслідок спадкової схильності, під дією різноманітних пускових чинників. Основні з них – це стрес, інфекційні захворювання, похибки в дієті, зловживання алкоголем та куріння. Псоріаз характеризується появою на шкірі характерного висипу, у вигляді ділянок потовщення шкіри (інфільтрації), з почервонінням (еритемою) та лущенням на поверхні елементів висипу. В залежності від форми захворювання та перебігу локалізація, розміри та інші характеристики елементів висипу можуть змінюватись в достатньо широких межах. Висип може не викликати суб’єктивних відчуттів, а може супроводжуватись свербежем, шкіра, уражена бляшками, може тріскатись і кровити, а в окремих випадках висип може набувати мокнучого характеру, що свідчить про стрімкий, агресивний перебіг захворювання. Псоріаз не є заразною хворобою. Псоріатичний артрит без адекватного своєчасного лікування може призвести до інвалідності. Псоріаз не є перешкодою до вагітності і не порушує дітородну функцію у жінок.

В Україні, за даними Української Асоціації Псоріазу, налічується приблизно півтора мільйона хворих на псоріаз За даними Міжнародної Федерації псоріатичних асоціацій, в світі налічується 125 мільйонів осіб, хворих на псоріаз.

Прес-служба МОЗ України

04/10/2013 09:27


Архів по роках: 2007 | 2008 | 2009 | 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021

Прес-службаІсторіяНормативні документиЛабораторний центрДокументиЩо необхідно знатиГромадське здоров'яНаукові матеріалиПублічна інформація
Copyright © iC