Державна установа "Запорізький обласний лабораторний центр
Міністерства охорони здоров'я України"

Приймальня (061) 283-17-00, e-mail: zpoblses@ukr.net

Вхід для користувачів

Швидкі посилання



 

Раїса Богатирьова: «Усі фахівці-професіонали повинні залишитись працювати у системі» (07/10/2013 10:23)

У МОЗ України відбулася розширена Колегія, у ході якої було розглянуто питання реформування Державної санітарно-епідеміологічної служби України та стан готовності до сезону можливого підвищення захворюваності на гострі респіраторні вірусні захворювання.

Зі вступним словом до учасників заходу звернулась Міністр охорони здоров’я України Раїса Богатирьова. Вона зазначила, що Президентом України було визначено функції Державної санітарно-епідеміологічної служби України, суть яких полягає у профілактиці інфекційних хвороб, масових неінфекційних та професійних захворювань, радіаційних уражень, запобіганні шкідливому впливу на стан здоров'я і життя людини факторів середовища життєдіяльності.

«Державна санітарно-епідеміологічна служба на сьогодні є ключовим органом, який повинен забезпечувати реалізацію профілактичного напряму медицини та бути аналогом системи громадського здоров’я розвинутих країн світу. Значимим є те, що цей етап Держсанепідслужби співпав з процесом реалізації в країні завдань Президента України Віктора Януковича, визначених у Програмі економічних реформ на 2010-2014 роки «Заможне суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна держава», та з процесом реформування системи медичного обслуговування громадян України. Усі ми розуміємо, що такий великий масштаб реформ медичної галузі – це додаткове навантаження для держави, насамперед щодо ресурсного забезпечення. Ми розуміємо також і те, що нова, сучасна структура служби вплинула на кадровий потенціал, і навіть «відкоригувала» подальшу долю фахівців Держсанепідслужби. Проте, усі фахівці-професіонали повинні залишитись працювати у системі – це моя, як Міністра, незмінна позиція», - наголосила Раїса Богатирьова.

За її словами, вже відпрацьовано деякі непрості завдання організаційно-структурної реорганізації: створено та укомплектовано територіальні органи та лабораторні центри Держсанепідслужби України, на функціонування територіальних управлінь та лабораторних центрів окремими статтями Державного бюджету виділено відповідне фінансування, здійснені необхідні кроки до уніфікації дозвільних процедур та проведення перевірок з урахуванням орієнтованих підходів.

У своєму звіті перед учасниками Колегії перший заступник голови Держсанепідслужби Олександр Кравчук розповів про стан реформування Державної санітарно-епідеміологічної служби України та подальші завдання щодо реалізації державної політики у сфері забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя. Зокрема, він звернув увагу на проблеми, які виникли під час реорганізації служби та можливі шляхи їх вирішення.

Головними проблемами реорганізації ДСЕС Олександр Кравчук назвав утворення міжрайонних структур до проведення адміністративно-територіальної реформи; виникнення заборгованості перед працівниками, яких було звільнено внаслідок ліквідації закладів; проведення атестації медичних працівників та передачу майна до новостворених структур Держсанепідслужби. Серед шляхів вирішення цих питань в Держсанепідслужбі бачать внесення змін до деяких нормативних та законодавчих актів. Основним завданням реорганізації Олександр Кравчук назвав акредитацію лабораторій в системі ISO 17025 та створення дорожньої карти.

Виступили під час Колегії і керівники регіональних управлінь СЕС Вінницької, Донецької, Тернопільської і Закарпатської областей. Вони розповіли про стан реорганізації структур, а також доповіли про санітарно-епідеміологічну ситуацію у своїх регіонах. Зокрема, заступник начальника Департаменту Держсанепідслужби Вінницької області зазначив, що в 17 лікарнях регіону відсутні бактеріологічні лабораторії та існує проблема укомплектації медичних установ професійними кадрами. А начальник Головного управління Держсанепідслужби в Закарпатській області Володимир Маркович розповів про позитивні тенденції реорганізації. За його словами, за 6 місяців поточного року кількість перевірок представників бізнесу скоротилась до 2 296 з 6 357 за аналогічний період минулого року.

Друга частина засідання Колегії була присвячена питанню забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення та стану готовності до сезону можливого підвищення захворюваності на гострі респіраторні захворювання.

Олександр Кравчук розповів про епідемічну ситуацію щодо грипу та ГРВІ, висвітлив прогноз на сезон 2013-2014 років та окреслив завдання щодо забезпечення епідемічного благополуччя населення. За його словами, динаміка захворюваності на грип та ГРВІ знаходиться у межах норми, і в жодному з міст України загрози переходу епідемічного порогу не існує.

«Протягом епідемічного сезону 2013-2014 рр в Україні можлива циркуляція трьох штамів збудників грипу. Це A / California / 7 / 2009 (H1N1) - pdm09, A / H3N2 / Victoria / 361 / 2011b, B / Massachusetts / 2 / 2012», - зазначив перший заступник голови Держсанепідслужби.

У свою чергу директор Департаменту реформ та розвитку медичної допомоги МОЗ України Микола Хобзей розповів, що в разі пандемії понад 9 тисяч лікарів готові надати медичну допомогу, а в лікарнях підготовлено більше 22 тисяч ліжок для пацієнтів.

Начальник управління громадського здоров’я МОЗ України Алла Григоренко зазначила, що для протидії виникнення пандемії грипу уже розроблений чіткий алгоритм дій як на місцевих, так і на державному рівнях.

Генеральний директор Державного підприємства «Державний експертний центр МОЗ України» Олена Нагорна розповіла, що в Україні зареєстровано 12 типів різних вакцин для протидії грипу та ГРВІ.

Голова Держлікслужби Олексій Соловйов запевнив, що на складах вітчизняних виробників на даний момент знаходиться 6,5 млн. упаковок лікарських засобів проти ГРВІ, а до кінця року їх кількість збільшиться ще на 20 млн.

За результатами засідання Колегії були прийняті відповідні рішення.

Прес-служба МОЗ України

07/10/2013 10:23


Архів по роках: 2007 | 2008 | 2009 | 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021

Прес-службаІсторіяНормативні документиЛабораторний центрДокументиЩо необхідно знатиГромадське здоров'яНаукові матеріалиПублічна інформація
Copyright © iC