Державна установа "Запорізький обласний лабораторний центр
Міністерства охорони здоров'я України"

Приймальня (061) 283-17-00, e-mail: zpoblses@ukr.net

Вхід для користувачів

Швидкі посилання 

Епідемічна ситуація з грипу та гострих респіраторно-вірусних інфекцій в Україні є стабільною та прогнозованою (10/10/2013)

Епідемічна ситуація з грипу та гострих респіраторно-вірусних інфекцій в Україні є стабільною та прогнозованою. Про це йшлось під час брифінгу «Грип: профілактика та вакцинація», який відбувся в МОЗ України.

Участь в брифінгу взяли Перший заступник Голови Державної санітарно-епідеміологічної служби України Олександр Кравчук, Головний позаштатний інфекціоніст МОЗ України Ольга Голубовська та Начальник відділу моніторингу імунобіологічних та вакцинних препаратів Державного експертного центру МОЗ України Валерія Васильєва.

Як повідомив Олександр Кравчук, станом на сьогодні, епідемічна ситуація з грипу та гострих респіраторно-вірусних інфекцій (ГРВІ) в Україні є стабільною, прогнозованою та характерною для цієї пори року. «У жодному з регіонів України перевищення епідемічних порогів не зафіксовано. У порівнянні з минулим роком спостерігається невелике (на 11,48%) зростання рівня захворюваності на грип та ГРВІ, пов’язане з тим, що літо було холоднішим», – розповів урядовець.

Також Олександр Кравчук розповів, що у перші тижні вересня було відмічено характерне сезонне зростання захворювань на респіраторні інфекції, пов’язане з початком навчального року. На 40 тижні, за даними по десяти контрольним містам, захворіло 44226 осіб, з них дітей – 29807. У порівнянні з минулим тижнем рівень захворюваності зріс на 5%.

За прогнозами фахівців Національної академії медичних наук України та Держсанепідслужби України очікується, що епідемічний сезон грипу та гострих респіраторно-вірусних інфекцій у 2013-2014 рр. в Україні характеризуватиметься помірною інтенсивністю. «Як і минулого року, епідемічний процес скоріш за все матиме невиражений хвильовий характер з можливим підйомом захворюваності наприкінці грудня цього та на початку березня наступного року», – зауважив Олександр Кравчук.

Щодо штамів грипу, які цього року циркулюватимуть у північній півкулі, то за прогнозами ВООЗ, найбільше епідемічне значення матиме циркуляція штамів вірусів грипу A/California/7/2009(H1N1) – подібний pdm09; A/ H3N2/Victoria/361/2011b; B/Massachusetts/2/2012. Як розповів Перший заступник Голови Державної санітарно-епідеміологічної служби України, з метою підготовки до епідемічного сезону 2013–2014 рр. МОЗ України та Держсанепідслужбою України забезпечено проведення постійного моніторингу епідемічної ситуації із захворюваності на грип та ГРВІ.

«Щороку ВООЗ надає рекомендації щодо штамового складу вакцин для поточного сезону, – розповіла начальник відділу моніторингу імунобіологічних та вакцинних препаратів Державного експертного центру МОЗ України Валерія Васильєва. Штамовий склад вакцин, які пропонуються до застосування в епідемічному сезоні 2013-2014 рр. різниться від минулого сезону тільки штамом В. У минулому сезоні застосовувався вірус грипу штам В/Wisconsin, епідсезоні 2013-2014 рр. – штам B/Massachusetts». За її словами, в Україні на даний час дозволені до застосування чотири вакцини для профілактики грипу, із оновленим штамовим складом.

Головний позаштатний інфекціоніст МОЗ України Ольга Голубовська розповіла, що вакцинація проти грипу в Україні не належить до обов‘язкових щеплень за віком. «Існують категорії населення, які за станом здоров‘я (хворі на цукровий діабет, бронхіальну астму, хворі з онкопатологіями, хронічними захворюваннями, первинними імунодефіцитами) або видом професійної діяльності (правоохоронці, військовослужбовці, медики, освітяни) чи фізичним станом (вагітні, особи похилого віку) потребують проведення щеплень, – сказала вона. – Вакцини для щеплень так званих груп ризику закуповуються за кошти місцевих бюджетів». Також Ольга Голубовська наголосила, що в кожному конкретному випадку рішення щодо вакцинації має приймати лікар, з огляду на стан особи, котра хоче вакцинуватись.

Прес-служба МОЗ України

10/10/2013


Архів по роках: 2007 | 2008 | 2009 | 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021

Прес-службаІсторіяНормативні документиЛабораторний центрДокументиЩо необхідно знатиГромадське здоров'яНаукові матеріалиПублічна інформація
Copyright © iC