Державна установа "Запорізький обласний лабораторний центр
Міністерства охорони здоров'я України"

Приймальня (061) 283-17-00, e-mail: zpoblses@ukr.net

Вхід для користувачів

Швидкі посилання 

У Запорізькій області необхідно проводити суцільну одночасну дератизацію (15/10/2013 08:55)

Система боротьби з гризунами є важливою складовою при забезпеченні епідемічного та санітарного благополуччя населення в державному масштабі. Відомо, що гризуни являються джерелами збудників лептоспірозу, туляремії, хвороби Лайма та інших інфекційних захворювань, а також впродовж тривалого часу обумовлюють циркуляцію їх збудників у вогнищах, сприяють поширенню інфекції за їх межі.

Актуальність проблеми лептоспірозної інфекції зумовлена тим, що вона приносить значний соціальний та економічний збиток. Захворюваність реєструється серед працездатної частини населення, характеризується наявністю важких, нерідко затяжних форм, загострень та ускладнень після перенесеної хвороби. В Запорізькій області лептоспіроз залишається однією з найбільш розповсюджених природно-вогнищевих особливо небезпечних хвороб. Впродовж останнього десятиріччя на лептоспіроз захворіли 69 осіб, з яких 9 померли.

Проте, розпорядження голови облдержадміністрації від 24.02.2011 № 59 «Про заходи щодо профілактики зооантропонозних і трансмісивних захворювань на території Запорізької області», як і попереднє розпорядження від 06.04.2000 № 181 „Про проведення заходів профілактики малярії та лептоспірозу в області”, виконується незадовільно. У зв’язку з недостатнім фінансуванням робіт щорічно скорочується площа, яка підлягає проведенню винищувальних дератизаційних робіт. Однак, слід зазначити, що лише проведення суцільної одночасної дератизації в природних стаціях дозволяє утримувати захворюваність на лептоспіроз на низькому рівні.

Так, у 2012 р. суцільна одночасна дератизація у природних (відкритих) стаціях проводилась лише на території мм. Запоріжжя, Бердянська, Енергодара, Приморського, Веселівського районів. Обсяг обробленої площі склав 2082,0 тис. кв. м. З необхідної суми фінансування в розмірі 865,5 тис. грн. фактично перераховано 158,8 тис. грн., що склало 18,3% проти 17,1% у 2011 році.

Незадовільне проведення дератизаційних заходів на об’єктах комунального господарства, відсутність дератизаційних заходів в природних вогнищах може сприяти ускладненню епідемічної ситуації з лептоспірозу серед населення області. Практика переконує про необхідність проведення дератизаційних заходів на об’єктах комунально-побутового призначення, у дитячих дошкільних та навчальних закладах, лікувально-профілактичних установах тощо.

Основний метод, що застосовується при проведенні дератизаційних робіт, - хімічний. У той же час для знищення мишоподібних гризунів у приватних будинках досить ефективним є застосування безотрутних принад на основі гіпсу, борошна, цукру тощо.

Вищезазначеним розпорядженням також передбачено проведення суцільної одночасної дератизації в природних стаціях Запорізької області восени 2013 року, проведення якої сприяє зниженню чисельності популяції гризунів та відповідно зменшенню циркуляції збудника лептоспірозу на даній території. В приватних будинках під час суцільної дератизації досягається максимальне вивільнення будівель від мишоподібних гризунів.

Богданова Тетяна Анатоліївна,

завідувачка відділення дезінфектології ДУ «Запорізький обласний лабораторний Центр Держсанепідслужби України»

Циганкова Алла Миколаївна,

завідувачка відділення особливо небезпечних інфекцій ДУ «Запорізький обласний лабораторний Центр Держсанепідслужби України»

15/10/2013 08:55


Архів по роках: 2007 | 2008 | 2009 | 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021

Прес-службаІсторіяНормативні документиЛабораторний центрДокументиЩо необхідно знатиГромадське здоров'яНаукові матеріалиПублічна інформація
Copyright © iC