Державна установа "Запорізький обласний лабораторний центр
Міністерства охорони здоров'я України"

Приймальня (061) 283-17-00, e-mail: zpoblses@ukr.net

Вхід для користувачів

Швидкі посилання 

Визначено переможців всеукраїнського журналістського конкурсу «Проти раку – за життя!» (18/10/2013 15:16)

17 жовтня 2013 року під час прес-конференції, присвяченій Всесвітньому дню боротьби з раком молочної залози, було оголошено переможців конкурсу «Проти раку – за життя!» за найкращий матеріал з онкотематики. Конкурс проводився в рамках навчального проекту «Школа медичної журналістики», який реалізує Національна спілка журналістів України (НСЖУ), Громадська спілка «Міжнародний клуб лікарів і фармацевтів» в партнерстві з компанією «Рош Україна» та за підтримки Міністерства охорони здоров’я України.

На конкурс надійшло 78 робіт від 47 учасників із різних регіонів України. Серед заявлених робіт найбільше авторів представили друковані публікації в газетах і журналах (28 учасників). Найактивніше в конкурсі взяли участь журналісти із Запорізької області (6 учасників), Дніпропетровської (4 учасники), Житомирської, Хмельницької, Чернівецької (по 3 учасника). Свої роботи представили й всеукраїнські медіа, зокрема, національні телеканали «Україна», «ICTV», «5 канал», а також «Національна радіокомпанія України».

За рішенням журі, до складу якого увійшли представники Національної спілки журналістів, авторитетні журналісти національних медіа та медичні експерти, гран-прі було вирішено присудити журналістці Марині Деобальд із Дніпропетровська («34 канал») за телепрограму «Рак – не вирок». У сюжеті автор показала історію дитини, хворої на ретинобластому (злоякісну пухлину сітківки ока), якій вдалося зробити унікальну операцію.

Перше місце, і приз – планшетний комп’ютер – присуджено журналістові газети «Просто районка» Аллі Летик (Полтава) за матеріал «Онкогінекологічні захворювання «не жаліють» ні молодих, ні літніх жінок». Друге місце та нетбук отримала журналістка із Золотоноші (Черкаська область) Ніна Жук за публікацію в журналі «Журналіст України» статті «Моя правда про рак», а третє (приз – диктофон) – журналістці луганської газети «Восточный экспресс» Еліні Суховій за матеріал «Я верю в чудеса. Так легче жить…».

Перший секретар НСЖУ Сергій Томіленко зауважує: «Хоч конкурс «Проти раку – за життя»!» був досить спеціалізованим, проте журі отримало значну кількість робіт. Їх усіх об’єднує прагнення журналістів привернути увагу громадськості до важливої суспільної теми та допомогти людям. Цей конкурс став своєрідним проявом журналістської майстерності, надавши змогу колегам продемонструвати свій фаховий рівень, довів, що суспільство та колеги помічають і відзначають справді професійні журналістські роботи».

Також заохочувальними призами – участю в навчальних семінарах (чи прес-турах) НСЖУ – були нагороджені автори одних із кращих конкурсних робіт: Жанна Абаровська, заступник редактора Недригайлівської районної газети «Голос Посулля», Олена Ахінько, журналіст газети «МИГ» (Запоріжжя), Ольга Боглевська, газета «2000» (Київ), Ольга Вауліна, газета «Голос України», Олександр Галяс, газета «Порто-франко» (Одеса), Ольга Камська-Ополоник, газети «Добрий лікар», «Моя сповідь», «Версії» (Чернівці), Кріхелі Ангеліна, газета «Николаевские новости», Катерина Романік, радіожурналіст Рівненської Обласної державної телерадіокомпанії.

За словами генерального директора компанії «Рош Україна» Даяна Нешича, підтримка навчальних семінарів для журналістів, які спеціалізуються на медичній тематиці, та конкурсу найкращих публікацій є складовою соціальної відповідальності компанії. Публікації в мас-медіа дозволяють привернути увагу до проблеми онкозахворювань, сприяють кращій поінформованості населення та спонукають людей уважніше ставитися до свого здоров’я та займатися профілактикою.

Прес-служба МОЗ України

18/10/2013 15:16


Архів по роках: 2007 | 2008 | 2009 | 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021

Прес-службаІсторіяНормативні документиЛабораторний центрДокументиЩо необхідно знатиГромадське здоров'яНаукові матеріалиПублічна інформація
Copyright © iC