Державна установа "Запорізький обласний лабораторний центр
Міністерства охорони здоров'я України"

Приймальня (061) 283-17-00, e-mail: zpoblses@ukr.net

Вхід для користувачів

Швидкі посилання 

Держлікслужба впроваджує автоматизовану систему відстеження (21/10/2013 16:13)

За участю Європейського Директорату з якості лікарських засобів та охорони здоров’я Ради Європи (EDQM) Державною службою України з лікарських засобів у країні набирає обертів впровадження автоматизованої системи відстеження лікарських засобів в обігу.

В липні цього року розпочалася апробація програми. Протягом трьох місяців вивчалося навантаження на систему, виявлялися та виправлялися недоліки в її роботі. Нині, за висновком IT-спеціалістів Держлікслужби України, автоматизована система вже готова до промислової апробації та поступового переходу до першого етапу впровадження.

На початку листопада планується проведення першого завантаження інформації до системи. Вона міститиме дані про присвоєння упаковкам індивідуальних номерів від виробників та дистриб’юторів (імпортерів), що виявлять бажання на добровільній основі взяти участь у проекті. Такий тип кодування (GS1 ECC200 (data-matrix) вже успішно випробуваний у Європейському Союзі.

Запровадження такої програми дозволить державі унеможливити потрапляння фальсифікованих лікарських засобів у легальну мережу поставок та ідентифікувати лікарський засіб за допомогою двовимірного штрих-коду, якій містить унікальний номер, в режимі реального часу.

Якщо раніше у пілотному проекті щодо державного регулювання цін на лікарські засоби для хворих на гіпертонію брали участь один іноземний виробник, один вітчизняний виробник, один дистриб’ютор та одна аптечна мережа, то в промисловій апробації вже можуть долучитися кілька представників з кожної ланки фармацевтичного сектору.

Найближчим часом дистриб’ютори повинні визначити роздрібні мережі, в яких будуть реалізовувати ліки, а виробники та імпортери мають визначитися з найменуваннями лікарських засобів, які візьмуть участь у проекті.

Нагадаємо, що Україна, як і Європейський Союз, планує до 2017 року поетапно реалізувати впровадження автоматизованої системи відстеження в обігу лікарських засобів. У 2011 році в ЄС було опубліковано Директиву № 2011/62/EU, метою якої є запобігання потрапляння фальсифікованих лікарських засобів у легальну мережу постачання ліків. Ця Директива вступила в дію з січня 2013 року. Вона передбачає, що виробник повинен промаркувати унікальним ідентифікатором усі рецептурні препарати, зареєстровані в країні.

Зазначені зміни в законодавстві ЄС припинять обіг фальсифікованих ліків та призведуть до потенційного зміщення таких лікарських засобів на менш контрольовані ринки, серед яких найпривабливішим за рядом ознак (географічне положення, обсяг ринку країни) знаходиться й український ринок.

Довідка:

Впровадження автоматизованої системи відстеження лікарських засобів в обігу планується здійснювати поетапно.

Перша черга (2012-2013 роки) – впровадження системи в інформаційне середовище Держлікслужби України, створення бази даних, що забезпечить внесення інформації щодо кодування упаковок лікарських засобів виробниками, дистриб’юторами та ін. Залучення вітчизняного виробника та/або іноземного виробника (імпортера) лікарських засобів для пілотної експлуатації Системи з метою відслідковування та ідентифікації упаковки лікарського засобу при реалізації кінцевому споживачу.

Друга черга (2013-2014 роки) – підключення до системи виробників та оптових (дистриб’юторських) компаній з метою відслідковування та ідентифікації упаковки лікарського засобу на етапі проходження від виробника до дистриб’ютора.

Третя черга (2015-2016 рік) – підключення до системи кінцевих реалізаторів торгівельних точок (аптек), медичних та лікувально-профілактичних закладів із впровадженням функцій контролю за рухом лікарського засобу від виробництва до реалізації, з контролем реалізації препаратів за рецептами їх вартості та формуванням даних для відшкодування витрат пільговим категоріям громадян.

Прес-служба МОЗ України

21/10/2013 16:13


Архів по роках: 2007 | 2008 | 2009 | 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021

Прес-службаІсторіяНормативні документиЛабораторний центрДокументиЩо необхідно знатиГромадське здоров'яНаукові матеріалиПублічна інформація
Copyright © iC